Autodesk wydaje AutoCAD 2011 i AutoCAD LT 2011

Autodesk wydaje AutoCAD 2011 i AutoCAD LT 2011

25.03.2010 11:30, aktualizacja: 25.03.2010 13:11

Dzisiaj swoją światową premierę ma AutoCAD 2011, popularny program przeznaczony do komputerowego wspomagania projektowania w 2D i 3D. Tradycyjnie Autodesk, producent aplikacji, przygotował także ograniczoną, tańszą wersję AutoCAD LT 2011.

W najnowszych wersjach obu aplikacji wprowadzono szereg zmian. Pojawiły się m.in. narzędzia do modelowania powierzchni, a także ustawiania przejrzystości obiektów i warstw. AutoCAD 2011 zawiera takie narzędzia jak modelowanie powierzchni, obsługa grup punktów, rozszerzone wiązania, narzędzia TimeSaver czy nowe wzory kreskowań gradientów. Ulepszono polecenia kreskowania, dzięki czemu poprawiona została sprawność kreślenia. Wprowadzono również nowe funkcje modelowania 3D w projektowaniu koncepcyjnym.

Z kolei w AutoCAD LT 2011 poprawiono działanie polecenia kreskowania i TimeSaver. Programiści Autodesk dodali także możliwość ustawiania przezroczystości obiektów i warstw, wielofunkcyjne uchwyty polilinii, jak również funkcję, która pozwala na tworzenie i wybieranie podobnych obiektów w oparciu o właściwości obiektów już istniejących. To ostatnie przyda się dla osób edytujących geometrię w AutoCAD LT. AutoCAD LT 2011 jest ograniczoną funkcjonalnie wersją programu AutoCAD - nie posiada action recordera, funkcji rysowania trójwymiarowego, zarządzania zestawami arkuszy, dostosowywania (LISP, ARX, VBA), grafiki prezentacyjnej, zarządzania standardami CAD. Nie jest też dostępny w postaci licencji sieciowych.

30-dniową wersję testową (trial) programu AutoCAD LT 2011 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Grafika -> Programy do projektowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)