AutoIt ikona

AutoIt3.3.14.5

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item

AutoIt to bezpłatny zestaw narzędzi do tworzenia i uruchamiania skryptów w języku AutoIt, mających za zadanie automatyzację różnych operacji możliwych do wykonania w systemie Windows. Skupia on w sobie edytor skryptów, aplikację do ich uruchamiania oraz kompilacji do postaci plików wykonywalnych EXE.

Narzędzie bazuje na skryptach pisanych przez użytkownika w przypominającym BASIC-a interpretowanym języku skryptowym AutoIt. Z ich pomocą możliwe jest tworzenie zaawansowanych sekwencji operacji wykonywanych automatycznie i mogących obejmować m.in. symulacje naciśnięcia klawiszy i kliknięć myszką czy też manipulowanie oknami lub procesami w systemie. AutoIt zapewnia interakcję z wszystkimi kontrolkami środowiska operacyjnego, umożliwiając także tworzenie graficznych interfejsów oraz kompilację skryptów do plików EXE.

Pozostałe funkcje AutoIt to możliwość wykorzystania bibliotek DLL i API systemu Windows, wsparcie COM, obsługa wyrażeń regularnych i kodowania Unicode. Narzędzie współpracuje z mechanizmem kontroli konta użytkownika w systemie Windows Vista (UAC). Nie bez znaczenia jest także rozbudowana dokumentacja oraz wsparcie ze strony społeczności użytkowników.

Udostępnij
AutoIt 3.3.14.5wersja stabilna (32-bit)
AutoItwersja portable
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.04 oceny
Liczba pobrań7 015
Data aktualizacji16 mar 2018
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
AutoIt ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)