AutoMapa teraz pozwoli sterować muzyką, zadziała na iPodzie

AutoMapa teraz pozwoli sterować muzyką, zadziała na iPodzie

05.11.2012 12:17, aktualizacja: 06.11.2012 10:16

Bestseller z App Store otrzymał dziś największą w swojej historii aktualizację. Wersja 3.4 wprowadza udoskonalenia „pod maską”, aktualne mapy Polski i Europy, synchronizacja z Dropboksem oraz niespotykany w programach tego typu pilot do odtwarzacza muzyki — w końcu iPhone i iPad często są też odtwarzaczami, a jeśli ktoś zdecyduje się na korzystanie z nawigacji na iPodzie Touch, raczej nie będzie tego robić w ciszy.

Mapy Polski w tej aktualizacji dostarczone zostały w specyfikacji 1209, zaś opracowane przez Navteq Europy w Q3 2012. Mapa naszego kraju obejmuje już 100% dróg prowadzących do miejsc zamieszkania, ponad 664 tysiące dróg różnych kategorii, 3,1 mln budynków z adresami i ponad 600 tysięcy POI. Tradycyjnie już zaktualizowane zostały informacje o trwających właśnie remontach i inwestycjach, które automatycznie zostaną odblokowane na mapach po oddaniu do użytku. W tej wersji ponadto wprowadzona została obsługa objazdów dróg i blokad punktowych, która uzupełnia dane LiveDrive! i pozwala na wytyczenie lepszej trasy. Algorytmy odpowiedzialne za omijanie korków i innych utrudnień również zostały ulepszone, zaś dane statystyczne SmartRoutes będą aktualizowane automatycznie przez WiFi lub sieć 3G. Jeśli dostępne będą nowe informacje, AutoMapa pokaże stosowne powiadomienie.

350033421264971713

Interfejs programu został przystosowany do standardów iOS przez wprowadzenie znanych użytkownikom gestów. Przesunięcie palcem w odpowiednim kierunku po ekranie pozwala na przykład na przejście do trybu 2D w celu przeglądania mapy, przejście do wizualizacji trasy lub wyznaczenie objazdu odcinka. Ustawienia oraz własne trasy użytkownika można zapisywać na Dropboksie, dzięki czemu zawsze będą pod ręką, jeśli tylko urządzenie będzie miało połączenie z Internetem. Ponadto swoją pozycję na bieżąco można wysłać pocztą elektroniczną — odbiorca będzie mógł wyświetlić ją w AutoMapie lub serwisie Targeo.pl.

Niezwykle interesującą nowością jest wspomniany wcześniej pilot odtwarzacza muzyki. Przesunięcie dolnej belki programu w prawo daje nam dostęp do informacji o aktualnie odtwarzanym utworze oraz kontrolek sterowania. dzięki czemu bez wychodzenia z programu i zatrzymywania nawigacji można przełączać się między utworami. Podczas odtwarzania komunikatów AutoMapa sama przyciszy muzykę, ale zapewni odtwarzanie bez przerw.

Nowa AutoMapa dostępna jest w App Store w cenach, które rekompensują niedawną podwyżkę: starter za 0,89 € pozwala na korzystanie z programu przez tydzień, licencja na wersję z mapą Polski kosztuje 3,59 € za 7 dni, 12,99 € za 90 dni i 29,99 € za 366 dni, zaś AutoMapa Europe kosztuje 6,99 € za 7 dni, 23,99 € za 30 dni i 59,99 € za rok.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)