Autonomiczny samochód zabił przechodnia – to pierwszy taki wypadek w historii

fot. Diablanco, CC BY-SA 3.0
fot. Diablanco, CC BY-SA 3.0

19.03.2018 19:24, aktual.: 20.03.2018 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aktualizacja, 20.03, 10:00 Policja w Tempe wydała oświadczenie w sprawie wypadku. Więcej informacji w kolejnym artykule.

Jak donoszą amerykańskie media, jedno z eksperymentalnychautonomicznych aut Ubera potrąciło przechodzącą przezskrzyżowanie kobietę, która zmarła w szpitalu w wynikuodniesionych obrażeń. To pierwszy taki wypadek w historii.

Jak informuje Bloomberg, powołując się na komunikat nadesłany przez lokalną policję, dzisiaj ranoautonomiczne auto Ubera, samoprowadząc się przez centrum miastaTempe w stanie Arizona, wjechało w kobietę przechodzącą przezskrzyżowanie poza przejściem dla pieszych. Za kierownicą autasiedział zgodnie z wymogami prawa ludzki kierowca.

Our hearts go out to the victim’s family. We’re fully cooperating with @TempePolice and local authorities as they investigate this incident.

— Uber Comms (@Uber_Comms) 19 marca 2018Przewieziona do szpitala kobieta, o której nic więcej niewiadomo, zmarła tam w wyniku odniesionych obrażeń. Ubernatychmiast po ujawnieniu tej informacji wstrzymał wszystkie jazdyautonomicznych pojazdów w miastach Tempe, San Francisco i Toronto.

W krótkim oświadczeniu dla mediów Uber potwierdził teżwypadek i zapowiedział pełną współpracę w śledztwie.Rzeczniczka firmy zapewniła, że „serca są z rodziną ofiary”.

Niektórzy Czytelnicy mogą pamiętać wypadekautonomicznego auta Tesla Model S w 2016 roku, który w trybieautopilota zabił swojego kierowcę na autostradzie. Był to jednakwypadek zupełnie innej natury: po pierwsze Tesla nieustanniepodkreśla, że autopilot jest asystentem kierowcy, a nie jegozastępcą, po drugie jak wykazało śledztwo, kierowca był przezauto wielokrotnie alarmowany o konieczności przejęcia kierownicy.

Tymczasem to co stało się w Tempe to pierwszy wypadek, w którymauto klasyfikowane jako całkowicie autonomiczne, zabiło człowieka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (290)