Avast 2018 dostępny z zabezpieczeniem przed internetowymi poglądaczami

Avast 2018 dostępny z zabezpieczeniem przed internetowymi poglądaczami04.10.2017 16:15
Obsługa Webcam Shield jest domyślnie włączona, funkcja nie wymaga dodatkowej konfiguracji.
Obsługa Webcam Shield jest domyślnie włączona, funkcja nie wymaga dodatkowej konfiguracji.

Dostępna jest już nowa wersja pakietu antywirusowego Avast. Avast 2018 jest już dostępny w naszej bazie oprogramowania. Poprawek doczekały się dostępne już wcześniej silniki rozpoznawania szkodliwego oprogramowania, zaś do wersji Premier trafiła ciekawa nowość – funkcja Webcam Shield, dzięki której zaklejanie kamer w laptopach ma przejść do historii.Najważniejszą nowością, jaka trafiła do nowej wersji pakietu antywirusowego Avast we wersji Premier jest właśnie Webcam Shield. Służy ona blokowaniu dostępu do kamery internetowej wbudowanej w ramki laptopa. W praktyce mechanizm opiera się na dodatkowej warstwie kontroli uprawnień – Avast 2018 może zarządzać dostępem aplikacji zainstalowanych na dysku do kamery i blokować oprogramowanie, które chce te uprawnienia uzyskać podstępem.

Osłona kamery internetowej, czyli właśnie funkcja Webcam Shield, pozwala na ustawienie jednego z trzech trybów. Tryb inteligentny jest najmniej restrykcyjny – wyświetla prośbę o zgodę tylko dla aplikacji, które wcześniej nie miały uprawnień. W Trybie ścisłym użytkownik każdorazowo musi wyrazić zgodę na dostęp do kamery dla każdego programu. W trybie Bez litości wszystkie próby dostępu do kamery są bezwględnie blokowane.

350205136188237761

Oprócz mechanizmu blokującego nieautoryzowany dostęp do kamery, Avast 2018 przynosi także poprawki w algorytmach chroniących system na bieżąco oraz algorytmach rozpoznających phishing. Oczywiście użytkownicy mogą także korzystać z ochrony przed ransomware, która działa w oparciu o mechanizm zbliżony do Webcam Shield – stanowi dodatkową warstwę zarządzania uprawnieniami i blokowania w ten sposób plików przed usunięciem lub zaszyfrowaniem.

Poprawek doczekał się także Wi-Fi Inspector, składnik pakietu, który analizuje ruch sieciowy i infrastrukturę lokalnej sieci w poszukiwaniu podatności. Co ważne, tegoroczne wydanie pakietu wzbogaciło rodzinę pakietu Avast o nowego członka: Avast Ultimate, który łączy w sobie najbardziej rozbudowaną wersję pakietu, Premier, i narzędzia w edycji Premium: menedżer haseł Passwords Premium, VPN Secure Line oraz program do porządkowania CleanUp Premium. Ten ostatni doczekał się całkowitej przebudowy interfejsu, porządkowania rejestru oraz funkcji automatycznego rozpoznawania najbardziej zasobożernych programów działających w tle i hibernowania ich.

Najnowszą wersję pakietu antywirusowego Avast znaleźć można w naszej bazie oprogramowania. Dostępna jest tam zarówno darmowa wersja programu, Avast Free Antivirus 2018, najbardziej rozbudowany Avast Premier 2018, z którego korzystać można przez 30 dni za darmo, oraz Avast Ultimate, którego możliwości zostały poszerzone o Passwords Premium, Secure Line i CleanUp Premium.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)