Avast 2018 dostępny z zabezpieczeniem przed internetowymi poglądaczami

Avast 2018 dostępny z zabezpieczeniem przed internetowymi poglądaczami

Obsługa Webcam Shield jest domyślnie włączona, funkcja nie wymaga dodatkowej konfiguracji.
Obsługa Webcam Shield jest domyślnie włączona, funkcja nie wymaga dodatkowej konfiguracji.
04.10.2017 16:15, aktualizacja: 04.10.2017 18:45

Dostępna jest już nowa wersja pakietu antywirusowego Avast. Avast 2018 jest już dostępny w naszej bazie oprogramowania. Poprawek doczekały się dostępne już wcześniej silniki rozpoznawania szkodliwego oprogramowania, zaś do wersji Premier trafiła ciekawa nowość – funkcja Webcam Shield, dzięki której zaklejanie kamer w laptopach ma przejść do historii.Najważniejszą nowością, jaka trafiła do nowej wersji pakietu antywirusowego Avast we wersji Premier jest właśnie Webcam Shield. Służy ona blokowaniu dostępu do kamery internetowej wbudowanej w ramki laptopa. W praktyce mechanizm opiera się na dodatkowej warstwie kontroli uprawnień – Avast 2018 może zarządzać dostępem aplikacji zainstalowanych na dysku do kamery i blokować oprogramowanie, które chce te uprawnienia uzyskać podstępem.

Osłona kamery internetowej, czyli właśnie funkcja Webcam Shield, pozwala na ustawienie jednego z trzech trybów. Tryb inteligentny jest najmniej restrykcyjny – wyświetla prośbę o zgodę tylko dla aplikacji, które wcześniej nie miały uprawnień. W Trybie ścisłym użytkownik każdorazowo musi wyrazić zgodę na dostęp do kamery dla każdego programu. W trybie Bez litości wszystkie próby dostępu do kamery są bezwględnie blokowane.

Obraz

Oprócz mechanizmu blokującego nieautoryzowany dostęp do kamery, Avast 2018 przynosi także poprawki w algorytmach chroniących system na bieżąco oraz algorytmach rozpoznających phishing. Oczywiście użytkownicy mogą także korzystać z ochrony przed ransomware, która działa w oparciu o mechanizm zbliżony do Webcam Shield – stanowi dodatkową warstwę zarządzania uprawnieniami i blokowania w ten sposób plików przed usunięciem lub zaszyfrowaniem.

Poprawek doczekał się także Wi-Fi Inspector, składnik pakietu, który analizuje ruch sieciowy i infrastrukturę lokalnej sieci w poszukiwaniu podatności. Co ważne, tegoroczne wydanie pakietu wzbogaciło rodzinę pakietu Avast o nowego członka: Avast Ultimate, który łączy w sobie najbardziej rozbudowaną wersję pakietu, Premier, i narzędzia w edycji Premium: menedżer haseł Passwords Premium, VPN Secure Line oraz program do porządkowania CleanUp Premium. Ten ostatni doczekał się całkowitej przebudowy interfejsu, porządkowania rejestru oraz funkcji automatycznego rozpoznawania najbardziej zasobożernych programów działających w tle i hibernowania ich.

Najnowszą wersję pakietu antywirusowego Avast znaleźć można w naszej bazie oprogramowania. Dostępna jest tam zarówno darmowa wersja programu, Avast Free Antivirus 2018, najbardziej rozbudowany Avast Premier 2018, z którego korzystać można przez 30 dni za darmo, oraz Avast Ultimate, którego możliwości zostały poszerzone o Passwords Premium, Secure Line i CleanUp Premium.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)