avast! 8 już dzisiaj tylko u nas!

avast! 8 już dzisiaj tylko u nas!

Wojciech Kowasz
28.02.2013 13:28

Jako pierwsi w Polsce udostępniamy Wam do pobrania stabilną wersję avast! 8 Free Antivirus, najnowszej odsłony jednego z najpopularniejszych bezpłatnych programów antywirusowych na świecie.

Ósma wersja programu przynosi sporo zmian, ale jak zwykle tą widoczną na pierwszy rzut oka jest nowy interfejs użytkownika. Stwierdzenie, że wpisuje się on we wszędobylską dzisiaj „modę na kafelki” byłoby nadużyciem, ale wyraźnie daje się wyczuć tu pewną inspirację. Przede wszystkim jednak zmniejszono liczbę kontrolek na pierwszym ekranie aplikacji, a także powiększono wiele elementów, przez co ułatwiono obsługę aplikacji na ekranach dotykowych.

Obraz

Interfejs to jednak najmniej istotna dla programu antywirusowego funkcja. Co nowego w kwestii zabezpieczeń i możliwości aplikacji? Tutaj pojawiło się kilka ciekawostek. Zdecydowanie avast!, nawet w podstawowej edycji Free, nie jest już tylko programem antywirusowym, a czeski producent z wersji na wersję dodaje kolejne moduły. Pierwszą z nowości jest Browser Cleanup, który monitoruje aktywność pasków narzędzi w przeglądarkach Internet Explorer, Firefox i Chrome, ocenia ich reputację i przydatność oraz pozwala wyłączyć te niepożądane. Drugą nowością jest moduł sprawdzający stan aktualizacji najpopularniejszych programów. Poza nowościami usprawniono także niektóre już istniejące funkcje, na przykład ochronę behawioralną, która teraz zawiera bardziej wyrafinowane mechanizmy identyfikacji złośliwego kodu (detekcje dynamiczne, reguły oparte o wyrażenia regularne w ścieżkach) i wysyła więcej informacji do labu producenta w celu poprawy jakości przygotowywanych sygnatur wirusów. Warto też wspomnieć, że avast! 8, dzięki rozszerzeniu istniejącej już funkcji streamingu sygnatur, aktualizowany jest teraz nawet 70 razy dziennie.

Nowości jest jeszcze więcej, ale są one dostępne tylko w zupełnie nowej edycji programu: avast! Premier. Jest to kolejna płatna wersja avast!, funkcjonalnie najbogatsza, która charakteryzuje się przede wszystkim dwiema dodatkowymi funkcjami. Pierwszą z nich jest Data Shredder, czyli niszczarka danych. Oferuje kilka trybów pracy różniących się szybkością działania i skutecznością zatarcia danych, z najbardziej wyrafinowaną metodą Gutmanna włącznie. Funkcja przygotowana została także do pracy z dyskami SSD, które jak wiadomo są bardziej podatne na intensywne, wielokrotne operacje zapisu. Drugą „premierową” nowością jest AccessAnywhere, funkcja umożliwiająca takie skonfigurowanie komputera z programem avast! Premier, aby wraz z przechowywanymi dokumentami i aplikacjami był on dostępny dla nas zdalnie, z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu.

avast! 8 wprowadza także inne, pomniejsze usprawnienia w zakresie firewalla, mechanizmu antyspamowego, a także raportowania adresów URL w usłudze WebRep. Nowy avast! nareszcie potrafi też rozpoznać, kiedy notebook pracuje na baterii i wstrzymuje wówczas zaplanowane skanowanie. Ciekawostką jest również obsługa protokołu IPv6, także we wbudowanym firewallu.

Przypominamy, że z naszego portalu można pobierać zarówno bezpłatną wersję avast! 8 Free Antivirus, jak i wersje testowe płatnych, bogatszych funkcjonalnie edycji: Pro Antivirus, Internet Security oraz nowej Premier. dobreprogramy są jedynym oficjalnym źródłem pobierania avast! 8 Free Antivirus w Polsce przez pierwsze 24 godziny od wydania.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)