AndroidNarzędziaBateria i zarządzanie energiąAvast Battery Saver
Avast Battery Saver ikona

Avast Battery Saver2.8.3

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Avast Battery Saver ma pomóc w wydłużeniu czasu pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Posiada inteligentne profile, które potrafią aktywować się w zależności od lokalizacji użytkownika czy też pory dnia.

Aplikacja poza optymalizacją pracy urządzenia pozwala śledzić zużycie baterii poprzez poszczególne programy i gry, w tym procesy systemu. Choć nowsze wersje Androida posiadają podobne informacje w ustawieniac, Avast Battery Saver prezentuje więcej danych.

To jednak nie dane o zużyciu są najważniejsze w aplikacji, a możliwość optymalizacji pracy telefonu. Przy tego typu programach warto pamiętać, że u osób które same świadomie dbają o baterię ograniczają różne elementy pracy telefonu, efekty optymalizacji będą niewielkie, a nawet żadne. Cały proces polega na odpowiednim dostosowaniu pracy takich elementów systemu jak: podświetlenie ekranu, łączność bezprzewodowa, czas wygaszenia itp.

Elementy te mogą być regulowane automatycznie, wtedy aplikacja potrzebuje czasu aby zebrać informacje o tym jak korzystamy z urządzenia. Profile możemy również konfigurować ręcznie. W zależności od wprowadzonych ograniczeń i poprzednich ustawień, pozwala to zaoszczędzić do 20% energii na jednym ładowaniu. Znajdziemy tu także tryb awaryjny, który drastycznie obniża działające usługi w celu maksymalnej wydłużenia czasu pracy na baterii.

Avast Battery Saver to aplikacja darmowa i na chwilę obecną pozbawiona reklam. Pomaga lepiej zrozumieć, jakie procesy najbardziej obciążają naszą baterię, a także w prosty i zautomatyzowany sposób ograniczyć zużycie energii. To ostatnie rozwiązanie będzie szczególnie przydatne u osób mniej zaawansowanych w edycji ustawień pracy systemu.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.84 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań1 208
Data aktualizacji18 lip 2019
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Avast Battery Saver ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)