avast! ma nowego, dużego inwestora

avast! ma nowego, dużego inwestora

Wojciech Kowasz
23.08.2010 13:09

AVAST Software, a jeszcze do niedawna ALWIL Software, producent popularnego programu antywirusowego o tej samej nazwie zyskał dzisiaj nowego, dużego inwestora.

Nowym inwestorem jest Summit Partners, fundusz specjalizujący się w inwestowaniu w dynamicznie rozwijające się firmy. Założony w 1984 roku, do tej pory znany był między innymi z inwestycji w McAfee, Postini (przejęte później przez Google) czy Sybari Software (przejęte przez Microsoft). Dzisiaj fundusz poinformował o kolejnym zastrzyku gotówki - aż 100 mln dolarów - dla firmy AVAST Software. Pozwolił on zdobyć nowemu inwestorowi jedynie mniejszościowy pakiet akcji producenta oprogramowania antywirusowego, dotychczasowi właściciele oraz zarząd AVAST nadal zachowają więc pełną kontrolę nad firmą. Pozyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na rozwój i badania. Dyrektor zarządzający AVAST Software, Vince Steckler, uspokaja - w związku z pojawieniem się nowego współwłaściciela nie są planowane żadne zmiany w modelu określanym jako "freemium", czyli istnienia bezpłatnej wersji produktu obok rozszerzonych, komercyjnych.

Bezpłatna wersja avast! Free, jak i wersje testowe komercyjnych produktów firmy dostępne są przez cały czas do pobrania z naszego vortalu w odpowiadających im kategoriach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)