bEKiCFQR
Avast Mobile Security & Antivirus ikona

Avast Mobile Security & Antivirus6.43.2

Strona głównaAndroidBezpieczeństwoPakiety zabezpieczająceAvast Mobile Security & Antivirus
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Pakiet Avast Mobile Security & Antivirus to darmowa, kompleksowa ochrona smartfonu i tabletu przed zagrożeniami ze strony szkodliwego oprogramowania, jak i nadmiernym użytkowaniem sieci przez aplikacje, czy natrętnymi telefonami. Aplikacja pozwala również wykrywać potencjalnie szkodliwe oprogramowanie.

bEKiCFQT

Cały pakiet, na podobieństwo znanego z komputerów PC, został podzielony na kilka modułów, zajmujących się konkretnymi zadaniami dotyczącymi ochrony. Pierwszy z nich to skaner skaner antywirusowy, udostępniający automatyczne skanowanie aplikacji po instalacji, dodatkowo możliwość wykonania ręcznego skanowania lub ułożenie harmonogramu skanowania. Drugi to moduł anti-theft, pozwalający na ochronę w wypadku kradzieży tj. lokalizowanie urządzenia, zdalne blokowanie i wymazywanie zawartości telefonu.

Doradca ds. prywatności informuje nas o tym, jakie aplikacje np. śledzą naszą lokalizację, mają dostęp do kontaktów lub wiadomości, zaś zarządzanie aplikacjami zapewnia przegląd zainstalowanych aplikacje, informacje o używanych przez nie zasobach, możliwość ich zamykania i usuwania. Kontrola osłon udostępnia ustawienia dotyczące skanowania aplikacji, ruchu www (w tym poprawności adresów), oraz otrzymywanych wiadomości SMS. filtr SMS i połączeń – możliwość blokowania połączeń i/lub wiadomości SMS od określonych kontaktów lub numerów telefonów w wyznaczonym czasie lub permanentnie

Pakiet zawiera również zaporę sieciową. Ta udostępnia możliwość blokowania dostępu do sieci (osobno dla Wi-Fi i GSM) dla wybranych aplikacji, jednakże moduł ten wymaga uprawnień root. Zapora pozwala również na pomiar ruchu – informacje o natężeniu ruchu wygenerowanego przez poszczególne aplikacje zainstalowane na urządzeniu. Dzięki aplikacji użytkownik może dokładnie kontrolować zachowanie innych zainstalowanych na urządzeniu aplikacji i monitorować ich uprawnienia.

Pakiet automatycznie sprawdza aktualizacje baz wirusów i niebezpiecznych aplikacji, pozwala też na blokadę dostępu numerem PIN. Dostępny widget umożliwiający szybkie uruchomienie skanowania oraz wyświetlenie informacji o zasobach urządzenia. Ze względu na specyfikę działania, aplikacja korzysta z ikony na pasku powiadomień. Jej działanie nie ma zauważalnego wpływu na szybkość działania urządzenia.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.012 ocen
Twoja ocena:
Liczba pobrań76 742
Data aktualizacji22 paź 2021
System operacyjnyAndroid Android 6.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Avast Mobile Security & Antivirus ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEKiCFRP