avast! wkrótce udostępni bezpieczny tunel VPN

avast! wkrótce udostępni bezpieczny tunel VPN

Wojciech Kowasz
27.06.2011 12:12

Użytkownicy produktów zabezpieczających avast! zyskają wkrótce możliwość wykupienia subskrypcji umożliwiającej dostęp do Internetu przez specjalny, bezpieczny kanał VPN. Pojawi się także wirtualny sejf „w chmurze” na hasła i kopie zapasowe.

O nowej funkcji poinformował dyrektor techniczny w firmie avast!, Ondrej Vlcek, podczas wywiadu dla serwisu CNET. Usługa ma być skierowana przede wszystkim do tych, którzy zmuszeni są korzystać z publicznych sieci, takich jak na przykład hotspoty Wi-Fi. Dzięki tunelowi z serwerami avast! cała komunikacja pomiędzy użytkownikiem a bramką VPN będzie szyfrowana, co pozwoli na bezpieczne przejście tego fragmentu sieci, który jest niezaufany. Po drugiej stronie dane będą wychodzić przez jeden z routerów rozmieszczonych w 17 krajach świata. Dzięki temu użytkownicy w krajach z cenzurą Internetu, takich jak Chiny, będą mogli całkowicie ją obejść, bo ruch VPN na pewno nie będzie tam blokowany z uwagi na biznes i zagranicznych gości. Vlcek zaznacza również, że VPN może spotkać się z zainteresowaniem również tych użytkowników, którzy nie czują się komfortowo ze wzmożonym monitorowaniem Internetu w związku z ustawami antypirackimi typu Digital Millenium Copytight Act.

avast! VPN będzie usługą płatną. Roczna subskrypcja ma kosztować około 50 dolarów. Będzie też subskrypcja miesięczna i być może także dostęp jednorazowy, ale cena tych wersji nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że użytkownik otrzyma możliwość swobodnego zestawiania tunelu w dowolnym momencie i w niemal dowolnej spośród wiodących dzisiaj technologii — PPTP, L2TP, SSL i OpenVPN. Specjalny klient VPN pomoże początkującym użytkownikom skonfigurować usługę na desktopie i smartfonie. Vlcek zapewnił również, że nie będzie limitu przepustowości tunelu.

Ondrej Vlcek mówił także o innych planach firmy. avast! chce między innymi zaoferować przestrzeń do przechowywania kopii zapasowych i haseł w chmurze. Usługi te pojawią się jeszcze przed końcem lata, a wirtualny sejf na hasła ma kosztować około 10 dolarów rocznie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)