AVG udostępnia linię 2012 swoich produktów

AVG udostępnia linię 2012 swoich produktów

01.09.2011 17:37

Firma AVG wydała linię nowych produktów do zabezpieczeń. Udostępniono już bezpłatny AVG AntiVirus Free 2012 oraz wersję testową AVG Internet Security 2012.

AVG skupił się w tym wydaniu swoich programów między innymi na wprowadzeniu ochrony przeciwko fałszywym antywirusom, które ostatnio stały się istną plagą w Internecie. Przyśpieszono również działanie produktów i poddano je kuracji odchudzającej. Dzięki temu produkty takie jak AVG AntiVirus 2012 zajmują mniej miejsca i nie przeszkadzają w pracy na słabszym komputerze. Trzeba też zaznaczyć, że baza wirusów została zmniejszona o około 45% pod względem zajmowanej przestrzeni na dysku. Zredukowano liczbę procesów z 16 do 11, skrócono czas instalacji i czas ładowania programu. Poza tym poprawiono takie narzędzia jak LinkScanner.

W serii 2012 swoich produktów AVG wprowadził zupełnie nowe narzędzia - AVG Accelerator i AVG Advisor. Pierwsze z nich przyda się podczas pobierania materiałów z Sieci, drugie natomiast poinformuje nas między innymi o zbyt dużym zużyciu pamięci przez przeglądarkę internetową. Za pomocą AVG Advisora będziemy mogli też zrestartować Internet Explorera, Firefoksa czy Chrome. Przy okazji firma AVG pochwaliła się, że z jej produktów korzysta już ponad 98 mln osób na całym świecie. Spora część z nich to użytkownicy bezpłatnej wersji antywirusa.

Bezpłatną wersję AVG Free 2012 można pobrać z naszego portalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe. Wersja testowa AVG Internet Security 2011 dostępna jest z kolei do pobrania z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakiety zabezpieczające.

Płatne edycje dostępne są w sprzedaży w Polsce już dziś. Koszt wersji jednostanowiskowej AVG AntiVirus 2012 wynosi 120 złotych za roczną subskrypcję, a AVG Internet Security 2012 - 170 złotych. Pełne informacje na temat produktów dostępne są na polskich stronach firmy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)