AVG wydaje linię 2011 swoich produktów

AVG wydaje linię 2011 swoich produktów

Wojciech Kowasz
28.09.2010 11:25, aktualizacja: 28.09.2010 12:08

Dzisiaj premiera nowych produktów do zabezpieczeń firmy AVG z linii 2011. Wydano już bezpłatny AVG AntiVirus Free 2011 oraz wersję testową AVG Internet Security 2011.

Najważniejszą nowością w tej wersji jest mechanizm znany jako "inteligentne skanowanie". Działa on bardzo podobnie do stosowanego u konkurencji systemu reputacji plików. Zgromadzone na dysku pliki są sprawdzane w internetowej bazie i, jeśli zostaną uznane za bezpieczne, są skanowane tylko raz. Później skanowanie odbywa się tylko, gdy dany plik zostanie zmodyfikowany. Oprócz tego funkcja inteligentnego skanowania pilnuje, by proces ten podczas normalnego użytkowania komputera nie odbywał się w sposób zakłócający pracę - skanowanie jest wówczas spowalniane, by umożliwić systemowi pracę z pełną wydajnością. Nowością w komponencie AVG LinkScanner 2011, dostępnego także samodzielnie do pobrania, jest natomiast funkcja skanowania linków na stronach serwisów społecznościowych Facebook i MySpace. Równolegle uruchomiono witrynę Threat Labs, w której można online zapoznać się z ocenami LinkScannera dla poszczególnych stron internetowych - bez posiadania zainstalowanego oprogramowania.

Przebudowano i znacznie uproszczono też interfejs użytkownika wszystkich aplikacji AVG. Pojawił się też minimalistyczny gadżet na pulpit dla systemu Windows Vista i Windows 7. Ciekawostką może być też dodanie funkcji PC Analyzer skanującej rejestr w poszukiwaniu rozmaitych pozostałości i niespójności, a także dysk w poszukiwaniu błędów. Niestety użytkownicy wersji bezpłatnej będą mogli skorzystać z tej funkcji tylko raz. Tych ograniczeń i kilku innych pozbawieni będą użytkownicy płatnych AVG AntiVirus 2011 i AVG Internet Security 2011. Ci drudzy będą mieli ponadto do dyspozycji także zintegrowany firewall.

Bezpłatną wersję AVG Free 2011 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe. Wersja testowa AVG Internet Security 2011 dostępna jest z kolei do pobrania z działu PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakiety zabezpieczające.

Płatne edycje będą dostępne w sprzedaży w Polsce od jutra. Jak dowiedzieliśmy się u polskiego dystrybutora rozwiązań AVG, koszt wersji jednostanowiskowej AVG AntiVirus 2011 wyniesie około 115 złotych za roczną subskrypcję (86 złotych za odnowienie), a AVG Internet Security 2011 - około 173 złote (130 złotych za odnowienie). W sklepach faktyczne ceny mogą być jednak odrobinę niższe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)