Awaria na Allegro. Problemy z kupowaniem, sprzedażą i brak powiadomień (aktualizacja)

Awaria na Allegro. Problemy z kupowaniem, sprzedażą i brak powiadomień (aktualizacja)

Allegro zmaga się z awarią, źródło: downdetector
Allegro zmaga się z awarią, źródło: downdetector
Oskar Ziomek
17.12.2020 11:00, aktualizacja: 17.12.2020 11:33

Allegro zmaga się z awarią dotykającą kupujących i sprzedających z całego kraju – wynika z najświeższych danych w serwisie downdetector. Użytkownicy skarżą się między innymi na niedziałające powiadomienia i system transakcyjny. W efekcie nie da się zrobić zakupów, ani wystawiać ofert sprzedaży.

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut do serwisu downdetector spłynęło ponad 900 zgłoszeń sugerujących problemy z Allegro. Na oficjalnym koncie Allegro na Facebooku można natomiast trafić na komentarze rozczarowanych użytkowników. "W dziale Moje Allegro zniknęły Moje Oferty, Allegro finanse zniknęło wszystko. Jakaś awaria?" – pyta jeden z nich i w chwili tworzenia niniejszego tekstu jest to pytanie pozostające bez odpowiedzi.

Awaria Allegro uniemożliwia m.in. wystawianie nowych ofert, fot. Oskar Ziomek.
Awaria Allegro uniemożliwia m.in. wystawianie nowych ofert, fot. Oskar Ziomek.

Z raportów wynika, że problemy nie są skupione na jednej czy dwóch miejscowościach, ale dotyczą większego obszaru kraju. Sygnały o problemach spłynęły dotąd między innymi z Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Łodzi czy Poznania.

Problemy z Allegro zgłaszają setki osób, źródło: downdetector.
Problemy z Allegro zgłaszają setki osób, źródło: downdetector.

Warto zwrócić uwagę, że niedziałające funkcje związane z transakcjami na Allegro na tydzień przed Świętami mogą oznaczać spore problemy zarówno dla kupujących, jak i sprzedających, którzy i tak pracują zapewne na najwyższych obrotach. Należy mieć nadzieję, że awaria Allegro nie poskutkuje utratą jakichkolwiek danych, a zamówienia klientów zostaną ostatecznie zrealizowane, kiedy system wróci do pełnej sprawności.

Aktualizacja, godz. 11:30

Jak wynika ze spadającej liczby raportów i najnowszych komentarzy użytkowników, problem został już najpewniej opanowany i sytuacja na Allegro wraca do normy. Wcześniej serwis ustosunkował się do komentarzy na Facebooku potwierdzając, że pracuje nad rozwiązaniem usterki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)