Awaria Facebooka zakończona. Użytkownicy mogą już zalogować się do Messengera i Instagrama (aktualizacja)

Strona głównaAwaria Facebooka zakończona. Użytkownicy mogą już zalogować się do Messengera i Instagrama (aktualizacja)
04.10.2021 17:53
Facebook
Facebook
Źródło zdjęć: © Pixabay

Facebook doczekał się kolejnych problemów z działaniem swoich usług. Użytkownicy platformy, a także Messengera, WhatsAppa i Instagrama donoszą o problemach z wysyłaniem wiadomości, logowaniem oraz pozostałymi usługami. (Aktualizacja) W poniedziałek, tuż przed północą, Facebook i pozostałe serwisy wznowiły działanie.

bESLRedN

Zgodnie z doniesieniami serwisu Downdetector, serwis i wszystkie jego usługi zaliczyły poważną awarię. Nie wiadomo, co jest jej przyczyną, jednak problemy zgłaszają użytkownicy z wielu miast w Polsce.

Awaria usług Facebooka

Jak widać na wykresie, w ciągu zaledwie kilkunastu minut pojawiło się prawie 10 tysięcy zgłoszeń awarii. Najwięcej doniesień dotyczy strony głównej, która przestała działać dla większości osób. Niektórzy nie mogą zaś zalogować się na swoje konto.

Awaria Facebooka
Źródło zdjęć: © Downdetector
Awaria Facebooka

Problem nie dotyczy jednak tylko samego Facebooka. Inne jego usługi, takie jak Instagram, Messenger czy WhatsApp również otrzymują liczne zgłoszenia o problemach związanych z ich działaniem. Liczba użytkowników donoszących o problemach z Messengerem sięga jedenastu tysięcy osób, zaś w przypadku Instagrama i WhatsAppa liczba jest o połowę mniejsza.

bESLRedP

Nie wiadomo, co jest przyczyną tak ogromnej awarii. Serwis nie donosił w ostatnim czasie o żadnych planowych pracach, które mogłyby wpłynąć na jego działanie. O rozwoju sytuacji będziemy informować w kolejnych aktualizacjach tego tekstu.

Aktualizacja godz. 19:00

Serwis Facebook potwierdził występowanie sporych problemów ze swoimi usługami za pomocą konta na Twitterze. Platforma potwierdziła, że można nie uzyskać dostępu do ich aplikacji, jednak pracuje nad tym, by jak najszybciej wszystko wróciło do normy.

Facebook nie podał jednak konkretnej informacji, ile może potrwać przywrócenie stanu rzeczy do poprawnego działania. Pozostaje mieć nadzieję, że wydarzy się to jak najszybciej.

bESLRedV

Jeśli zastanawiacie się, jakie są alternatywy dla komunikatorów Facebooka, możecie zapoznać się z naszymi propozycjami:

Awaria Messengera i WhatsAppa? Te komunikatory mogą je zastąpić
Awaria Messengera i WhatsAppa? Te komunikatory mogą je zastąpić

Aktualizacja godz. 22:19

CTO potwierdził właśnie na Twitterze, że awaria Facebooka faktycznie ma podłoże w problemach sieciowych, o czym pisaliśmy niedawno. Zapewnił także, że cały zespół pracuje nad przywróceniem działania usług:

Aktualizacja godz. 23:52

Facebook wznowił działanie po ponad sześciu godzinach. Dostępne są już także Instagram, WhatsApp i Messenger. Awaria rozpoczęła się około 17:30, a jednym z jej efektów była czasowa migracja części użytkowników na Twittera, który zaczął pełnić rolę awaryjnego kanału komunikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESLRedZ
Komentarze (2431)
bESLReeL