Awaria Messengera i WhatsAppa? Te komunikatory mogą je zastąpić

Awaria Messengera i WhatsAppa? Te komunikatory mogą je zastąpić

Aplikacja WhatsApp
Aplikacja WhatsApp
Karolina Kowasz
04.10.2021 19:29

Awaria usług Facebooka potrafi być dotkliwa, szczególnie wtedy, gdy nie działają oba jego komunikatory. Zarówno Messenger, jak i WhatsApp przestały w poniedziałek działać na ponad 6 godzin, dlatego warto na przyszłość mieć alternatywę dla tych rozwiązań.

Problemy z aplikacjami Facebooka ostatnio zdarzają się coraz częściej. Mając to na uwadze, użytkownicy coraz częściej poszukują dla nich alternatyw. Wychodząc im naprzeciw, mamy kilka propozycji ciekawych programów do komunikowania się.

Konkurencyjny Telegram

Najpopularniejszym konkurentem, zarówno dla Messengera, jak i WhatsAppa, pozostaje aplikacja Telegram. Jak podkreślają jego twórcy, stawia on przede wszystkim na prywatność rozmów i danych użytkowników, szyfrując je po stronie klienta. Na tym nie koniec, bowiem program cechuje także prędkość działania oraz świetny, prosty w obsłudze interfejs. Pod względem możliwości, trudno jest Telegramowi coś zarzucić.

Telegram
Telegram

Telegram, jak przystało na komunikator, przede wszystkim służy wymianie wiadomości tekstowych. To nie wszystko, użytkownicy mogą sobie bowiem przesyłać również zdjęcia i pliki oraz nagrania dźwiękowe. Podobnie jak w usługach Facebooka, identyfikacja odbywa się za pomocą numeru telefonu. Dzięki temu w książce możemy szybko znaleźć wszystkich znajomych, którzy korzystają z Telegramu.

Aplikację Telegram w wersji na Windowsa, macOS-a, iOS-aAndroida możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Sygnał od Signala

Telegram to niejedyna silna konkurencja dla WhatsAppa. Wiele osób zachwala także aplikację Signal, która, podobnie jak Telegram, słynie ze swojego stawiania na pierwszym miejscu bezpieczeństwa użytkowników i prywatności ich danych. Swoją pierwszą sławę zdobył dzięki docenieniu przez Edwarda Snowdena.

Signal
Signal

Signal umożliwia prowadzanie komunikacji tekstowej oraz głosowej z pojedynczymi osobami, ale obsługuje także rozmowy grupowe. Przy pierwszym uruchomieniu wymaga od nas logowania za pomocą numeru telefonu, który stanie się naszym identyfikatorem i loginem. To za jego pomocą znajomi będą mogli zweryfikować, czy posiadamy aplikację, by się z nami skontaktować.

Aplikację Signal w wersji na Windowsa, macOS-a, AndroidaiOS-a możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Lubiany przez programistów Slack

Innym świetnym komunikatorem, dostępnym zarówno w wersji na desktopa, jak i smartfony, jest Slack. Program jest bardzo rozbudowanym komunikatorem, przygotowanym z myślą o małych lub średnich przedsiębiorstwach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć przestrzeń dla siebie i swoich znajomych czy rodziny. Ze względu na jego rozbudowanie, najbardziej docenią go studenci lub osoby, które często muszą wymieniać się rozmaitymi zasobami.

Slack
Slack

Przed rozpoczęciem korzystania ze Slacka, administrator musi utworzyć grupę, a następnie zaprosić do niej wybrane osoby. Po tym kroku wszyscy zaproszeni członkowie otrzymają dostęp do tych samych wiadomości i możliwości, co pozwoli im na bezproblemową komunikację. Zależnie od potrzeb, komunikator umożliwia kontakt w kilka osób lub na grupowych czatach zwanych kanałami. Poza wysyłaniem wiadomości umożliwia też udostępnianie plików, zdjęć, a także posiada specjalne znaczniki do dzielenia się kodem.

Komunikator Slack w wersji na Windowsa, macOS-a, AndroidaiOS-a możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Gracze wybierają Discord

Komunikatora Discord raczej nie trzeba przedstawiać nikomu, kto lubi spędzać wieczory w grach online. Komunikator jest przeznaczony specjalnie dla graczy, służy do rozmów głosowych i komunikacji za pomocą wiadomości tekstowych. Co więcej, aplikację można zintegrować z takimi serwisami, jak Twitch czy YouTube Gaming. Najczęściej jednak gracze korzystają z dostępnej nakładki na gry, by móc kontaktować się z innymi osobami w swoim teamie.

Discord
Discord

By móc kontaktować się ze znajomymi, konieczne jest założenie konta. Można to zrobić korzystając z aplikacji, używając do tego celu adresu e-mail. Po wykonaniu formalności, możemy już kontaktować się z innymi osobami. Aplikacja dzieli ich na wszystkich znajomi, znajomych online, wskazuje zaproszenia od innych użytkowników i pozwala przeglądać listę zablokowanych osób. Za pomocą przycisku w prawym górnym rogu ekranu możemy zaprosić do naszej sieci kontaktów innych użytkowników aplikacji.

Komunikator Discord w wersji na Windowsa, macOS-a, AndroidaiOS-a możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Stary, dobry mIRC

Rozmawiając o komunikatorach, nie sposób nie wspomnieć o nieco już zapomnianym kliencie sieci IRC, programie mIRC. Od lat pozostaje jednym z najpopularniejszych klientów sieci Internet Relay Chat. Jego twórcy stale dbają o rozwój swojej aplikacji, dzięki czemu udaje jej się utrzymywać swoich użytkowników już od 15 lat.

mIRC
mIRC

Popularny mIRC ma przyjazny, konfigurowalny interfejs graficzny, który użytkownik może dodatkowo ulepszyć za pomocą rozszerzeń i skryptów. Program umożliwia łatwą komunikację z ludźmi z całego świata poprzez łączenie się z tzw. kanałami IRC. Użytkownik może prowadzić rozmowy tekstowe z jednym lub wieloma osobami jednocześnie, organizować własne listy znajomych, a także transferować pliki i komunikować się głosowo.

Komunikator mIRC w wersji na Windowsa możecie pobrać z naszego katalogu oprogramowania:

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)