Awaria w Orange. Brak internetu w dużych miastach (aktualizacja)

Awaria w Orange. Brak internetu w dużych miastach (aktualizacja)

Awaria w Orange
Awaria w Orange
Źródło zdjęć: © downdetector
Oskar Ziomek
15.09.2022 11:34, aktualizacja: 15.09.2022 11:50

Orange walczy z awarią - wynika z setek zgłoszeń, które zaledwie w ciągu kilkunastu minut pojawiły się w sieci. Większość użytkowników sygnalizuje problemy z dostępem do internetu. Zgłoszenia o awarii Orange spływają z całej Polski.

Internet Orange nie działa w dużych miastach - sugerują liczne zgłoszenia, które od około godziny 11:00 masowo spływają do serwisu downdetector. Większość zgłasza brak dostępu do internetu Orange (zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego), ale część także generalne problemy z siecią komórkową.

W chwili pisania niniejszego tekstu, do serwisu spłynęło dotąd ponad 400 raportów, co sugeruje, że problemy nie są jednostkowe. Mapa zgłoszeń sugeruje natomiast, że usterka jest odczuwalna praktycznie w całym kraju - raporty o problemach w Orange napłynęły m.in. z Warszawy, Krakowa, Łodzi czy Trójmiasta.

Awaria w Orange
Awaria w Orange© downdetector

W tym momencie trudno oszacować, jak długo potrwa przywracanie sieci do sprawności. By zasięgnąć dodatkowych informacji w tym temacie, poprosiliśmy Biuro Prasowe Orange o dodatkowe wyjaśnienia. Gdy tylko je otrzymamy, niniejsza publikacja zostanie zaktualizowana.

Aktualizacja, godz. 11:40

Jak dowiedzieliśmy się od Rzecznika Prasowego Orange, awaria była krótkotrwała i została rozwiązana już o godzinie 11:15. Użytkownicy Orange nie powinni więc już mieć problemów z dostępem do usług.

Nieduża część naszych klientów miała krótko trwające kłopoty z korzystaniem z mobilnego internetu. Nasi technicy szybko sobie z tym poradzili. Przepraszamy za niedogodności.

Wojciech JabczyńskiRzecznik Orange Polska

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)