Awaria w Orange. Brak internetu w dużych miastach (aktualizacja)

Awaria w Orange. Brak internetu w dużych miastach (aktualizacja)15.09.2022 11:34
Awaria w Orange
Awaria w Orange
Źródło zdjęć: © downdetector

Orange walczy z awarią - wynika z setek zgłoszeń, które zaledwie w ciągu kilkunastu minut pojawiły się w sieci. Większość użytkowników sygnalizuje problemy z dostępem do internetu. Zgłoszenia o awarii Orange spływają z całej Polski.

Internet Orange nie działa w dużych miastach - sugerują liczne zgłoszenia, które od około godziny 11:00 masowo spływają do serwisu downdetector. Większość zgłasza brak dostępu do internetu Orange (zarówno stacjonarnego, jak i mobilnego), ale część także generalne problemy z siecią komórkową.

W chwili pisania niniejszego tekstu, do serwisu spłynęło dotąd ponad 400 raportów, co sugeruje, że problemy nie są jednostkowe. Mapa zgłoszeń sugeruje natomiast, że usterka jest odczuwalna praktycznie w całym kraju - raporty o problemach w Orange napłynęły m.in. z Warszawy, Krakowa, Łodzi czy Trójmiasta.

Awaria w Orange
Źródło zdjęć: © downdetector
Awaria w Orange

W tym momencie trudno oszacować, jak długo potrwa przywracanie sieci do sprawności. By zasięgnąć dodatkowych informacji w tym temacie, poprosiliśmy Biuro Prasowe Orange o dodatkowe wyjaśnienia. Gdy tylko je otrzymamy, niniejsza publikacja zostanie zaktualizowana.

Aktualizacja, godz. 11:40

Jak dowiedzieliśmy się od Rzecznika Prasowego Orange, awaria była krótkotrwała i została rozwiązana już o godzinie 11:15. Użytkownicy Orange nie powinni więc już mieć problemów z dostępem do usług.

Nieduża część naszych klientów miała krótko trwające kłopoty z korzystaniem z mobilnego internetu. Nasi technicy szybko sobie z tym poradzili. Przepraszamy za niedogodności.

Wojciech Jabczyński

Rzecznik Orange Polska

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)