WindowsProgramowanieŚrodowiska programistyczneB4A
B4A ikona

B4A11.80

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

B4A to rozbudowane środowisko programistyczne, które oferuje wszystkie niezbędne funkcje pozwalające na stosunkowo szybkie przygotowanie własnej aplikacji na urządzenia z systemem Android.

Narzędzie wykorzystuje własny język programowania, B4A, który jest bardzo prosty w obsłudze, więc znajomość Visual Basic, VB6, VB.Net lub jakichkolwiek innych języków programowania nie jest konieczna. Poza możliwością kodowania dostępna jest także opcja tworzenia przy użyciu edytora WYSIWYG.

Należy odnotować, że B4A oferuje dwa tryby pracy. W trybie lokalnym praca odbywa się szybciej, a użytkownik może skorzystać z większej liczby funkcjonalności (wsparcie emulatora, debugowanie USB, itd.), natomiast w trybie zdalnym, który można uruchomić jedynie w wersji próbnej, rozpoczęcie wykonywania poszczególnych operacji jest znacznie uproszczone.

B4A jest dostępny w wersji standardowej (zawiera darmowe aktualizacje przez dwa miesiące) oraz Enterprise (dwa lata bezpłatnych uaktualnień). Edycja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni – ograniczeniem jest rozmiar tworzonego projektu.

Warto dodać, że na oficjalnej stronie producenta B4A dostępna jest kompletna dokumentacja narzędzia, jak również szczegółowy poradnik dla początkujących. Znajdziemy na niej ponadto rozmaite samouczki, ułatwiające rozpoczęcie pracy nad swoim wymarzonym programem w wersji na Androida.

Obraz
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań330
Data aktualizacji7 lip 2022
Rozmiar pliku17.63 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
B4A ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)