Bank Millennium wprowadził nową metodę płatności. Działa w aplikacji

Bank Millennium wprowadził nową metodę płatności. Działa w aplikacji

Bank Millennium uruchomił nowa usługę
Bank Millennium uruchomił nowa usługę
Źródło zdjęć: © GETTY | NurPhoto
Oskar Ziomek
08.05.2024 11:54, aktualizacja: 08.05.2024 21:07

Bank Millennium wdrożył obsługę odroczonych płatności Blik Płacę Później, które dostępne są dla użytkowników aplikacji mobilnej na Androida. Pozwala to klientom Millennium wykorzystać aplikację bankową do odłożenia zapłaty na później. To metoda, która może się przydać zwłaszcza do zakupów w sieci.

Bank Millennium udostępnił klientom nową usługę w aplikacji mobilnej. Blik Płacę Później pozwala odroczyć płatność za przedmiot do 30 dni, co jak podają bankowcy, może się przydać zwłaszcza podczas internetowych zakupów. Pozwala to na przykład zamówić i przymierzyć kupowane ubranie bez angażowania własnych środków przed ewentualnym zwrotem.

W pierwszej kolejności usługa Blik Płacę Później została udostępniona osobom korzystającym z aplikacji Banku Millennium na Androida. Docelowo trafi również do korzystających z iOS-a, ale na tę chwilę Millennium nie precyzuje dokładnej daty, podając jedynie, że będzie to następnym krokiem rozwoju usługi.

Chęć skorzystania w sklepie internetowym z odroczonej płatności przez aplikację bankową wymaga przy pierwszej transakcji aktywacji. Millennium podaje, że zapada wówczas szybko realizowana decyzja kredytowa, a użytkownikowi zostaje przyznany limit od 500 do 4000 złotych. Z poziomu aplikacji można go później kontrolować, podobnie jak termin spłaty. W przypadku spłacania limitu przyznanego w ramach odroczonych płatności do 30 dni, klient nie ponosi dodatkowych kosztów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Bank Millennium wycofuje płatności kartą w aplikacji

W kontekście aplikacji mobilnej Banku Millennium warto pamiętać o wycofywanej równolegle opcji płacenia zbliżeniowo wirtualną kartą płatniczą. Jak podał bank w komunikacie jeszcze w kwietniu, od 1 lipca klienci, którzy chcą zbliżeniowo płacić telefonem, muszą skorzystać ze zbliżeniowego Blika lub wirtualnego portfela.

Wcześniej na takie samo rozwiązanie zdecydował się również PKO BP. Użytkownicy chcący zachować możliwość płacenia telefonem z NFC muszą jedynie nieco inaczej skonfigurować aplikację, w przypadku Blika wskazując konto, z którego mają być w ten sposób pobierane środki podczas transakcji.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)