Bank PKO BP uruchamia nową usługę. Automarket umożliwi zakup lub wynajem auta

Bank PKO BP uruchamia nową usługę. Automarket umożliwi zakup lub wynajem auta

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
04.07.2020 15:52

Bank PKO BP rozszerza ofertę i startuje z pierwszą w Polsce platformą zakupową połączoną z innymi usługami bankowymi. Automarket, w ramach którego użytkownicy będą mogli kupować używane i nowe auta, będzie bezpośrednio powiązany z serwisem iPKO oraz aplikacją mobilną IKO, ale na zakup czy wynajem mogą zdecydować się również osoby nieposiadające innych produktów PKO BP.

W ofercie Automarketu mają znaleźć się zarówno nowe auta nowe jak i używane, maksymalnie siedmioletnie. Będą to auta z zasobów Grupy Kapitałowej Banku oraz modele od dealerów współpracujących z bankiem. Wybrany samochód można kupić, wynająć długoterminowo lub leasingować, a oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

– Niezależnie od tego, czy auto będzie pochodziło z zasobów własnych spółek z Grupy Kapitałowej, czy od któregoś z naszych partnerów, klienci łatwo skalkulują ofertę finansową, a nawet zamówią samochód pod wskazany adres bez wychodzenia z domu – wyjaśnia Paweł Pach, prezes zarządu PKO Leasing.

Wszystkie formalności załatwisz onlineAutomarket pozwala na załatwienie wszystkich formalności związanych z zakupem czy wynajmem auta bez konieczności wychodzenia z domu. Pełen proces zakupowy ma miejsce w sieci, a PKO BP gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego, przyznał, że firmie zależy na jak najszerszym rozbudowaniu portfolio o usługi internetowe.

– PKO Bank Polski konsekwentnie realizuje ogłoszoną pół roku temu strategię i zmienia się w platformę bankową– skomentował Jagiełło. Dodał również, że dzięki dostępowi do zaawansowanych technologii IT i dużej skali działania, możliwe było stworzenie pierwszego w Polsce narzędzia, które przenosi do świata cyfrowego cały proces zakupu nowych i używanych aut.

Bank zapewnia również, że dołożył wszelkich starań, by wybrać jedynie sprawdzone samochody. Jak czytamy w komunikacie PKO BP, na platformie Automarket wszystkie modele używane mają pełną historię serwisową, pewne pochodzenie i są na gwarancji. Nowe samochody oczywiście również są objęte gwarancją. A jeżeli zdecydujemy się na wynajem długoterminowy – auto zostaje nam dostarczone pod dom.

Mimo że bank zachęca do załatwiania wszystkich formalności online, to możliwe jest również umówienie się na jazdę próbną i przetestowanie auta. Kupujący ma również prawo zwrócić samochód w ciągu 5 dni, jeśli nie przejechał więcej niż 300 km.

Na razie w ofercie Automarketu znajduje się zaledwie 800 samochodów, jednak ma być ona z biegiem czasu rozszerzana.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)