r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

IKO

Strona główna Android Dom Bankowość i inwestycje
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

IKO to oficjalna aplikacja przygotowana przez PKO Bank Polski SA. Dzięki usłudze Portmonetka IKO mogą z niej korzystać także klienci innych banków, a nie tylko posiadacze konta w PKO Banku Polskim i Inteligo.

Galeria programu

Portmonetka IKO pozwala zgromadzić środki na specjalnym koncie (np. za pomocą przelewu ze swojego banku), a następnie płacić nimi w dozwolonych miejscach, czy też wypłacać pieniądze z bankomatu. Co bardzo istotne, aplikacja posiada tryb demo. Nie każdy bank o nim pamięta. Demo pozwala zapoznać się z możliwościami aplikacji zarówno klientom, którzy boją się eksperymentować na koncie głównym, jak i osobom, które po prostu chcą sprawdzić jej możliwości.

Wśród standardowych opcji aplikacji znajdziemy możliwość wysyłania przelewów, rachunków, zarządzania czekami, przeglądania historii transakcji czy też od niedawna zakładania lokat. Aplikacja pozwala nam na doładowanie konta w naszym telefonie. W IKO znajdziemy szczegółowy podgląd transakcji (m. in. zleceń stałych, kart debetowych i kredytowych). Możliwe jest także zlecenie stałego transferu środków na kartę, jednak zdefiniowanie odbiorcy możliwe jest tylko po zalogowaniu się do serwisu internetowego.

Interfejs choć ładny nie pasuje stylem do nowych wersji Androida. Jego czytelność jest dobra i większości przypadków nie ma problemu ze zrozumieniem co należy zrobić, albo do czego służy wybrana opcja. Z poziomu IKO możemy sprawdzić również położenie najbliższych bankomatów, ważne nr. kontaktowe czy też aktualne kursy walut. IKO to solidnie wykonana aplikacja, która pomimo kilku braków dobrze spełnia podstawowe zadanie. Dodatkową zaletą jest wspomniana Portmonetka IKO z której może skorzystać prawie każdy, a nie tylko klienci banku. IKO pozwala również na płacenie oraz pobieranie pieniędzy za pomocą specjalnie zdefiniowanego PIN-u zamiast nr. karty.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Użytkownicy IKO mogą już płacić zbliżeniowo smartfonami z NFC

71
OPROGRAMOWANIE 18.01.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Trudno stwierdzić, aby systemy płatności mobilnych rozwijały się w Polsce w tempie porównywalnym do amerykańskiego. Zapewne na nieskomplikowane przelewy dokonywane za pomocą SMS-ów przyjdzie nam jeszcze poczekać, niemniej właśnie ogłoszono, że za pomocą aplikacji IKO można już dokonywać bezgotówkowych transakcji zbliżeniowych. Istotnym problemem systemu płatności BLIK jest fakt, że co prawda liczba bankomatów kompatybilna z tą metodą wypłacania środków sukcesywnie rośnie, niemniej liczba sklepów, w których dzięki BLIK-owi można dokonać szybkiej zapłaty wciąż jest relatywnie, choćby w…

Nowa aplikacja IKO – więcej banku na Twoim smartfonie

34
OPROGRAMOWANIE 17.11.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

PKO Bank Polski wprowadził nową wersję swojej aplikacji IKO na smartfony. Zapewnia ona wygodną nawigację, nowoczesne wzornictwo, dostęp do rachunku i salda przed zalogowaniem, a także bardzo praktyczną możliwość wykonywania operacji bezpośrednio z głównego ekranu. Najnowsza wersja aplikacji to kolejny krok w stronę zapewnienia klientom banku „ze skarbonką” pełnych możliwości bankowości na urządzeniach przenośnych. Dlatego w nowej aplikacji znalazło się wiele nowych funkcji, znanych z pełnowymiarowej, przeglądarkowej wersji bankowości internetowej. Możliwości serwisu transakcyjnego zostały…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.