Bankomaty z niespodzianką dla Rosjan. Hakerzy pochwalili się akcją

Anonymous pochwalili się działaniem, ale nie swoim.
Anonymous pochwalili się działaniem, ale nie swoim.
Źródło zdjęć: © Twitter | Siwik
Konrad Siwik

24.03.2022 19:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele jest sposobów na dotarcie do Rosjan z prawdą o wojnie. Anonymous pochwalili się na swoim koncie na Twitterze ciekawą akcją banku, który przygotował niespodziankę dla Rosjan.

Kolektyw Anonymous opublikował na jednym ze swoich kont w serwisie Twitter kolejny wpis, w którym poinformował o zhakowaniu bankomatów w Ukrainie. Użytkownicy, którzy korzystając z nich, wybiorą język rosyjski, zobaczą komunikat "Chwała Ukrainie!".

Okazuje się jednak, że żadni hakerzy nie maczali w tym palców, co zauważył inny ukraiński profil Anonymous. Potwierdzenie przyszło również od największego komercyjnego banku w Ukrainie, który stoi za całą akcją z bankomatami.

PrivatBank przygotował niespodziankę

Ukraiński PrivatBank już wcześniej ogłosił, że zaktualizował oprogramowanie swoich bankomatów – dodano wsparcie dla sił zbrojnych i niespodziankę dla rosyjskojęzycznych użytkowników.

"Bankomaty i terminale samoobsługowe PrivatBanku mają możliwość wsparcia ukraińskich obrońców" – poinformował bank, dodając krótką instrukcję dla użytkowników. "Dodatkowo, jeśli któryś z użytkowników bankomatów wybierze rosyjski jako język obsługi, na ekranie pojawi się niebiesko-żółty ekran i napis Chwała Ukrainie!" – podano w komunikacie.

Akcja z bankomatami pokazuje, że cały bałagan informacyjny w sieci może odbić się nie tylko na podatnych na manipulację użytkownikach internetu. Każdy jest narażony i nawet tacy gracze jak Anonymous mogą popełnić gafę.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie