Banshee alfa dla Windows już w przyszłym tygodniu

22.02.2011 13:44, aktual.: 22.02.2011 17:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Długo oczekiwana oficjalna wersja alfa odtwarzacza Banshee dla systemu Windows pojawi się już w przyszłym tygodniu.

Obecnie zespół pracujący nad Banshee dla Windows składa się z pięcioosobowego „rdzenia” i coraz liczniejszej grupy współpracowników. To wydanie odtwarzacza będzie wyposażone we wszystkie podstawowe funkcje. Z okazji corocznego hackweek — tygodnia, w którym pracownicy Novella mogą pracować nad dowolnym projektem — Gabriel Burt miał dużo czasu na pracę nad Banshee dla Windows, dzięki czemu do alfy udało się dołączyć również eksperymentalną obsługę zewnętrznych urządzeń. Bardziej zaawansowane funkcje, jak obsługa automatycznych aktualizacji, pojawią się dopiero w późniejszych wersjach programu. W przeciwieństwie do wersji dla Ubuntu, tu sklep Amazon nie jest zablokowany. Przychody uzyskane ze sprzedaży muzyki użytkownikom systemu Windows trafią do kieszeni GNOME Foundation.

Twórcy Banshee mają jeszcze jeden powód do dumy. Grupa studentów College of Charleston Software Engineering postanowiła wybrać Banshee jako temat zajęć. Studenci otrzymali listę błędów, nad którymi będą pracować w czasie semestru. Pierwszym zadaniem przydzielonym studentom, nad którym prace już trwają, jest zmiana nazewnictwa zmiennych w kodzie i plikach konfiguracyjnych z „banshee-1” na „banshee”.

Wiele dzieje się również w świecie Banshee dla Linuksa. Kompilacja Banshee oparta o najnowszą wersję dbus-sharp — implementację D-Bus w C# — przetrwała kilkadziesiąt godzin odtwarzania bez przerwy. Dzięki temu z Banshee będzie można usunąć obejścia stosowane przy pracy z dbus. Przejście Banshee na dbus-sharp będzie miało miejsce już po wydaniu wersji 2.0. Ponadto od jutra w PPA Banshee będą umieszczane codziennie kompilacje Banshee Community Extensions — rozszerzeń odtwarzacza stworzonych przez osoby spoza The Banshee Team.

Banshee dostępny jest w wersjach 1.8.1 i 1.9.3 dla systemu Linux, oraz 1.8 dla Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)