Banshee będzie aktualizowany częściej

Banshee będzie aktualizowany częściej

28.04.2011 12:58

Wieloplatformowy odtwarzacz multimediów Banshee zostanie wkrótce wzbogacony o nowe funkcje. Aktualizacje programu będą ukazywać się też częściej, niż dotychczas.

Gabriel Burt odpowiedzialny za rozwój programu poinformował na liście mailingowej dla deweloperów na temat zmian w Banshee 2.1. Czego możemy się spodziewać w kolejnej wersji odtwarzacza? Przede wszystkim aktualizacje ukazywać będą się częściej - dotychczas wydawane były mniej więcej co 6 miesięcy. Poza tym Banshee zostanie stopniowo przeniesiony do GTK#3. Obsługa GTK#2 zostanie porzucona jednak dopiero po zakończeniu migracji. Twórcy aplikacji zapowiadają też, że będą kontynuować obsługę dla starszych wydań systemu Linux czy Windows.

W Banshee 2.1 w wersji dla systemu Windows nastąpi również wycofanie się z C na rzecz platformy .NET. Ma to pomóc w lepszej integracji z takimi sklepami jak Ubuntu One Music Store czy Amazon MP3. Przypomnijmy, że wersja 2.0 programu, która ukazała się na początku tego miesiąca, wprowadziła wiele istotnych zmian. Jedną z bardziej oczekiwanych było dodanie obsługi napisów do odtwarzanych materiałów.

Banshee 2.0 można pobrać dla systemów Windows oraz Linux z naszego portalu. Wersja dla Windows nadal ma status alfa i może działać niestabilnie. Odtwarzacz Banshee dla Mac OS X dostępny jest na razie w wersjach 1.8 i 1.9.6 beta.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)