Banshee dla Ubuntu 11.04 bez e-sklepu Amazon MP3

Banshee dla Ubuntu 11.04 bez e‑sklepu Amazon MP3

16.02.2011 14:19

Canonical porozumiał się z twórcami Banshee, domyślnego odtwarzacza multimediów dla Ubuntu 11.04. Program będzie oferował dostęp jedynie do e-sklepu Ubuntu Music Store.

Powodem zablokowania Amazon MP3 w Banshee są, jak łatwo można się domyślić, pieniądze. Canonical oferuje użytkownikom swojego systemu dostęp do sklepu Ubuntu Music Store. Od kiedy jednak domyślnym odtwarzaczem dla Ubuntu 11.04 ma być Banshee, który zintegrowany jest z Amazon MP3, pojawił się problem. Który ze sklepów będzie dostępny dla Ubuntu 11.04? Canonical nie chciał, aby dochody ze sprzedaży muzyki przeszły mu koło nosa, dlatego też przedstawił twórcom aplikacji propozycję nie do odrzucenia. Na jej temat poinformował jeden z deweloperów, Gabriel Burt, na swoim blogu.

Firma zaproponowała dwa wyjścia twórcom Banshee. Pierwsze - Amazon MP3 będzie niedostępny dla użytkowników Ubuntu, ale będzie można go łatwo odblokować. W tym przypadku całość zysków z ewentualnej sprzedaży w odblokowanym sklepie idą do kieszeni fundacji GNOME. Możliwość druga zakłada, że Canonical pozostawi konkurencyjny e-sklep, ale zmieniony zostanie kod i firma będzie pobierać 75% od dochodów. Jak można się było tego spodziewać, twórcy aplikacji przystali na pierwszą propozycję. Premiera systemu Ubuntu 11.04 wraz z odtwarzaczem Banshee przewidywana jest na koniec kwietnia tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)