Banshee może być domyślnym odtwarzaczem dla Ubuntu 10.10

Banshee może być domyślnym odtwarzaczem dla Ubuntu 10.10

07.06.2010 12:39, aktualizacja: 07.06.2010 15:04

Pojawiły się informacje, według których Banshee może stać się domyślnym odtwarzaczem muzyki dla Ubuntu 10.10. W kolejnym wydaniu programu zlikwidowana zostanie główna przeszkoda, która uniemożliwiała zastąpienie odtwarzacza Rhythmbox.

Banshee to popularny odtwarzacz plików multimedialnych (audio i wideo). Charakteryzuje się wykorzystaniem niewielu zasobów systemowych przy oferowaniu dużej liczby funkcji. Program oferuje takie funkcje jak zarządzanie bibliotekami multimediów, obsługa konta Last.fm, pobieranie okładek do plików MP3, wyszukiwanie i tworzenie list odtwarzania. Dostępny jest zarówno dla systemu Linux jak i Mac OS X. Dotychczas Banshee posiadał ograniczoną możliwość obsługi iPodów i smartfonów iPhone. Jak zapowiada producent, wkrótce może się to zmienić - trwają prace nad rozszerzeniem obsługi urządzeń przenośnych. Jeśli zmiany zostaną wprowadzone, Banshee będzie mógł konkurować z obecnie domyślnym dla systemu Ubuntu odtwarzaczem Rhythmbox.

Właśnie brak pełnej obsługi iPodów jest zdaniem serwisu OMG Ubuntu jednym z głównych powodów, dla których Banshee nie został doceniony przez firmę Canonical. Kwestia odtwarzacza muzyki dla Ubuntu 10.10 jest jednak jeszcze cały czas otwarta. Być może niedługo dowiemy się więcej szczegółów na temat Banshee - kiedy udostępniona zostanie aktualizacja programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)