Basilisk II20-02-2015

WindowsEmulatoryKomputery 16-bitBasilisk II
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Basilisk II jest emulatorem klasycznych komputerów Macintosh, działających na procesorach Motorola 680x0. Potrafi uruchomić ostatni z systemów dostępnych dla tej architektury, tj. Mac OS 8.1.

Emulator potrafi „udawać” zarówno komputery Mac Classic, jak i Mac II, w zależności od zastosowanego ROM. Na tych mocniejszych maszynach daje więc możliwość skorzystania z kolorowej grafiki i dźwięku jakości CD. Działa rozszerzona klawiatura (z blokiem numerycznym) oraz nawet trzyprzyciskowa mysz.

Obsługiwane są też systemy plików Macintosha, zarówno na niezależnych partycjach HFS jak i plikach-obrazach dysków twardych, napęd CD-ROM, a nawet stacja dyskietek. Możliwe jest też połączenie emulowanego systemu z siecią poprzez sterownik Ethernetu, a także wymiana plików z systemem-hostem po kliknięciu ikony Host Directory Tree.

Zainteresowani oprogramowaniem dla klasycznego Mac OS-a powinni odwiedzić The Internet Archive. Obrazy ROM starych Macintoshy znaleźć można na stronie Reduntant Robot.

Udostępnij
Basilisk II 20-02-2015wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań382
Data aktualizacji18 kwi 2017
Rozmiar pliku0.58 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)