Basket - Bookmark & Read Later ikona

Basket - Bookmark & Read Later3.0

AndroidWiadomościAgregatory treściBasket - Bookmark & Read Later
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Basket - Bookmark & Read Later to aplikacja mobilna serwisu Basket, służącego do zapisywania na później treści dostępnych w internecie: artykułów, filmów oraz muzyki.

Jak deklarują twórcy Basket, usługa ma być alternatywą dla serwisu Pocket, oferując mniej funkcji, a przez to ułatwiając skupienie się na tym, co najważniejsze, czyli na lekturze treści. Pierwszym krokiem do korzystania z programu Basket będzie utworzenie konta i zalogowanie się. Do tego celu możemy użyć adresu e-mail lub konta Google.

Materiały do późniejszej lektury możemy zapisywać w Basket na kilka sposobów: wklejając link ręcznie w wersji przeglądarkowej lub w aplikacji mobilnej, używając wtyczki do przeglądarki Chrome lub mechanizmu udostępniania treści w Androidzie. Gdy zdecydujemy się zapisać wybrany materiał w aplikacji androidowej, usługa zapyta nas o to, do jakiej kategorii chcemy go przyporządkować oraz, czy chcemy stworzyć własną. Takie rozwiązanie ma ułatwiać porządkowanie zapisanych treści: artykułów, filmów lub muzyki (np. tej z SoundCloud).

W aplikacji mobilnej treści możemy czytać zarówno w trybie online, jak też offline. Linki wyświetlają się w formie listy, od najnowszego do najstarszego. Gdy wykonamy gest przesunięcia do lewej strony ekranu, wyświetli się menu z dodatkowymi opcjami: usunięcia wpisu, edytowania go lub udostępnienia. Możemy też skorzystać z trybu nocnego oraz opcji regulowania czcionki, aby sprawić, że czytanie lub oglądanie multimediów będzie maksymalnie wygodne. Aplikacja zawiera wyszukiwarkę treści zapisanych w usłudze Basket, pozwala też zaimportować zakładki z przeglądarki internetowej.

Korzystanie z aplikacji Basket jest proste, a zasady działania usługi można opanować w kilka chwil. Twórcy usługi postawili na prostotę i jakość wyświetlania treści, choć w tym ostatnim aspekcie zdarzają się błędy, np. ładowanie treści komentarzy zamiast tekstu artykułu. Ale mimo wszystko Basket może stać się ciekawą alternatywą dla coraz bardziej przeładowanego funkcjami Pocketa.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentBasketapp.net
Liczba pobrań66
Data aktualizacji10 lis 2017
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Basket - Bookmark & Read Later ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)