WindowsNarzędziaTestowanie i diagnostykaBattery Eater Pro

Battery Eater Pro2.70

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Battery Eater Pro to niewielkie narzędzie do pomiaru stanu baterii zamontowanej w laptopie lub netbooku. Na podstawie wykonanych symulacji obciążających komputer pozwala ono oszacować przypuszczalny czas pracy urządzenia pozbawionego zewnętrznego zasilania.

Wspomniana symulacja, której zadaniem jest wykonywanie sporej ilości operacji przy użyciu procesora, układu graficznego i pamięci RAM, to nic innego jak renderowanie prostej animacji 3D. Jest ona na tyle dobrze zoptymalizowana, że potrafi poddawać przenośne urządzenie przeciętnemu obciążeniu, jakie generowane jest przez wielu z nas podczas codziennej pracy z komputerem. Rozpocząć ją można odłączając od urządzenia kabel zasilający.

Zasada programu jest bardzo prosta. W trakcie testów co jakiś czas zapisywane są w logu na dysku twardym informacje o aktualnym czasie oraz stanie baterii. Po zakończeniu symulacji i całkowitym rozładowaniu możemy się z niego dowiedzieć jak długo laptop pracował na akumulatorze. Battery Eater Pro oferuje również funkcję generowania wykresów ładowania baterii, a także kilka trybów testowych (poza wspomnianą symulacją, która jest zalecana znajdziemy m.in. tryb czytnika, symulujący jedynie czytanie tekstu na urządzeniu itp.).

Co istotne, aby uzyskać jak najbliższe realnemu stanowi wyniki należy ustawić odpowiedni plan zasilania i deaktywować wszystkie aplikacje oraz funkcje systemowe mogące rozpocząć swoje działanie, gdy komputer nie jest używany.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.25 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań11 439
Data aktualizacji8 lut 2012
Rozmiar pliku0.71 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)