WindowsGryStrategiczneBattle for Wesnoth

Battle for Wesnoth1.14

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Battle for Wesnoth to uznana, turowa gra strategiczna utrzymana w klimacie fantasy. Zadaniem gracza jest możliwie największa i najszybsza ekspansja dostępnych terenów oraz zgromadzenie jak największej liczby bogactw przy jednoczesnym rozwoju oraz mądrym dowództwie swojej armii.

The Battle of Wesnoth to niezwykle wciągająca gra. Przed jej rozpoczęciem pierwszym krokiem, jaki należy dokonać, jest wybór kampanii/scenariusza w jaki będziemy uwikłani. Do wyboru mamy między innymi: "Mroczne Hordy cz.1" - prowadzisz zbiegłego nekromantę do wyznaczonego celu, "Inwazja ze Wschodu" - zostajesz wysłany na wschodni front, by chronić wieśniaków czy na przykład "Powstanie Wesnoth" - prowadzisz księcia Haldrica przez szereg niebezpieczeństw, by założyć królestwo Wesnoth. Wybór którejkolwiek z kampanii nadaje inny ton prowadzonej rozgrywce.

Do wyboru są trzy poziomy trudności, każdemu z nich przypisana jest inna postać w zależności od wybranej kampanii jaką mamy zamiar prowadzić. Zanim rozpoczniemy zabawę na dobre, koniecznie należy zapoznać się z poprzedzającą aktualne wydarzenia historią, która wprowadzi nas w odpowiedni klimat rozgrywki.

Battle of Wesnoth posiada jedną, podstawową cechę, która dla tego typu gry stanowi elementarną zaletę. Gra jest w języku polskim, co powoduje że nigdy się nie pogubimy i będziemy mogli całą akcję mieć stale pod pełną kontrolą. Ponadto w każdej chwili można skorzystać z samouczka, który chętnie podpowiada dostępne rozwiązania. Istnieje również możliwość gry w sieci.

Jeśli do tej pory uważałeś, że gry z tej kategorii są trudne, żmudne, nieciekawe, nudne i o mało czytelnych regułach i zasadach, to z pewnością ulegnie to zmianie jeśli tylko odważysz się spróbować swych sił w The Battle for Wesnoth.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.014 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań30 207
Data aktualizacji2 maj 2018
Rozmiar pliku384.44 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)