Battle for Wesnoth wraca z piękniejszą grafiką i rozbudowanym edytorem map

Battle for Wesnoth wraca z piękniejszą grafiką i rozbudowanym edytorem map

Battle for Wesnoth wraca z piękniejszą grafiką i rozbudowanym edytorem map
24.11.2014 14:37

Znów mamy powód, by wziąć się za kultową już grę strategicznąBattle for Wesnoth. Po trzech latach ciszy, w trakcie którychpojawiały się jedynie pomniejsze poprawki, jej deweloperzy ogłosiliwłaśnie wydanie stabilnej wersji 1.12, która ma być dla gry nowympoczątkiem, przynoszącym liczne nowe funkcje dla graczy i twórcówkampanii.

Trudno wskazać inną opensource'ową grę strategiczną, któracieszyłaby się takim uznaniem i sympatią. Zacytujmy jednego z naszychCzytelników: Po tym jak zainstalowałem to się tak wciągnąłem, żegrałem po nocach przez kilka dni. FANTASTYCZNA GRYWALNOŚĆ. Jestempełen podziwu, że tak prosta gra może być tak ekscytująca. Polecamfanom strategicznego myślenia.

Nasz Czytelnik pewnie nie był jedynym,który w Battle for Wesnoth grał po nocach w tę ciekawą turowąstrategię fantasy. Nowe wydanie przynosi sporo zmian,usprawiedliwiających tak długie wyczekiwanie. Dotychczasowi graczezauważą spore zmiany w grafice – nowe wizualizacje terenu,wyróżnienie jednostek dowodzących i bohaterów, piękne animacjejednostek kawalerii czy nieumarłych, wreszcie lepsze wykorzystaniedostępnej powierzchni dla interfejsu użytkownika.

Obraz

Ulepszenia otrzymał menedżer dodatków,pozwalający teraz filtrować je po typie i stanie, jak również systempomocy, który dokładnie opisuje teraz jednostki specjalne i opisującycechy poszczególnych frakcji rozgrywki. Rozbudowie uległy podstawowekampanie gry, niektóre otrzymały po prostu nową lepszą grafikę, innezostały od podstaw przeprojektowane, by lepiej dopasować się dopoziomu trudności rozgrywki.

Fani trybu multiplayer będą zadowoleniz wprowadzenia nowej siły do świata Wesnoth. Kalifat to ludzie niedysponujący co prawda magią, ale za to świetnie radzący sobie zwykorzystaniem właściwości terenu i oświetlenia tak w ataku jak iobronie. Ich główną siłą uderzeniową są konni łucznicy i doskonaliszermierze. Dodano też możliwość modyfikowania rozgrywekmultiplayer tak, by zmieniać reguły gry niezależnie od wybranej mapy,dla danej gry.

W przyszłości możemy się spodziewaćwielu nowych ciekawych kampanii dla Battle for Wesnoth, gdyż grawprowadza także znacznie ulepszony edytor map, dysponujący m.in.eksperymentalnym trybem scenariuszy. Pozwala on na robienie w sposóbwizualny wielu rzeczy, które do tej pory były możliwe tylko za pomocąskryptów w języku WML(Wesnoth Markup Language). Dodatkowe narzędzia do WML ułatwiają zkolei kontrolę sztucznej inteligencji frakcji sterowanych przezkomputer czy łatwiejsze definiowanie animacji.

Obraz

To dopiero początek wielkich zmian,zapowiadanych przez twórców gry. Sami jednak tego nie zrobią, chcą byi gracze wzięli się do pracy. Najbardziej zależy im na programistachC++, mających doświadczenie w tworzeniu kodu działającego na Windows,Linuksie i OS X, ale nie tylko – poszukują też grafików,tłumaczy, muzyków, a nawet ewangelistów głoszących dobrą nowinę o tejświetnej, dostępnej za darmo grze.

Najnowsze Battle for Wesnoth 1.12możecie pobrać już z naszegoportalu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)