Będą połączenia wideo w nowym iPhone OS?

22.02.2010 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z informacji zawartych w udostępnionym niedawno oprogramowaniu iPhone 3.2 dla deweloperów można wysnuć wnioski na temat planów Apple’a. Najprawdopodobniej w następnej wersji firmware’u dla telefonów firmy z Cupertino znajdzie się obsługa połączeń wideo.

SDK 3.2 dla deweloperów (zestaw narzędzi potrzebny do tworzenia aplikacji dla iPhone’ów) zawiera w części interfejs użytkownika telefonii ikony, które sugerują, że w przyszłym oprogramowaniu użytkownik będzie mógł odbierać zaproszenia do czatów wideo. Ujawnione informacje dotyczą aplikacji iChat, która obecnie nie obsługuje w iPhone’ach możliwości rozmowy wideo. Możliwe, że taka usługa pojawi się w przygotowywanym oprogramowaniu iPhone OS 4.0. W SDK znajdują się także wiadomości na temat narzędzia o nazwie VideoChat, które może być kolejnym urządzeniem do połączeń wideo. Udostępnienie nowej usługi otworzyłoby drogę dla takich programów jak Skype, a także licznych komunikatorów, z których korzystają właściciele telefonów Apple’a.

Obecnie zarówno telefon iPhone jak i zaprezentowany niedawno iPad nie posiadają możliwości korzystania z wideo czatów. Kamera wbudowana w smartphone’ach Apple’a umożliwia jedynie robienie zdjęć albo kręcenie krótkich filmów. W związku z ujawnieniem zawartości zestawu narzędzi dla deweloperów pojawiły się spekulacje, że być może Apple zamierza wprowadzić dodatkową kamerę w iPhone’ach, która umożliwiałaby odbieranie i wykonywanie połączeń wideo.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)