Będzie iWeb dla iPada?

Będzie iWeb dla iPada?

04.04.2011 13:23

Serwis Patently Apple, który zajmuje się publikacją analiz patentów należących do firmy Apple, informuje że Apple pracuje nad iWeb dla iPada.

Analiza dotyczy patentu 20110074710, który dotyczy systemu tworzenia dokumentów elektronicznych, w szczególności dokumentów multimedialnych. W jego treści znajduje się lista aplikacji dla iOS, które są zaprojektowane do pracy z gestami wykonywanymi na dotykowych ekranach. Na liście znajdują się programy należące do pakietu iWork (Keynote, Pages, Numbers) oraz… iWeb — część pakietu iLife, którą Apple rzekomo miał porzucić. Zamknięcie usługi .Mac Homepage oraz brak wzmianek o programie w czasie prezentacji „Back to the Mac” zwiastowały koniec życia tego edytora stron internetowych, którego ostatnia aktualizacja miała miejsce w 2009 roku. A jednak analiza patentu potwierdza, że iWeb znajduje się na liście aplikacji firmy Apple dla iPada. Co ważne, iWeb jest jedyną aplikacją z listy, która nie została jeszcze wydana.

Osoby zarządzające stronami z użyciem iWeb ta wiadomość z pewnością ucieszy. Jednak iWeb dla iPada może okazać się bezużyteczny, jeśli będzie miał choć trochę mniejsze możliwości niż okrojony już do granic możliwości iWeb dla Maków. Obecność tej aplikacji na liście może również sugerować powrót Apple do prac nad iWeb dla Mac OS X. Według analizy z Patently Apple iWeb dla iPada będzie miał premierę w przyszłym roku.

W tym samym artykule, w którym możemy przeczytać o nowym iWeb, podany jest również opis innego, ciekawego patentu. Wynika z niego, że Apple pracuje nad… piórkiem do iPada. Brzmiałoby to jak próba wynalezienia koła od nowa, gdyby nie fakt, że nie jest to zwykły rysik. Swoimi możliwościami przypomina bowiem Livescribe, ale ma działać w złożonym systemie zbierania informacji. Piórko mogłoby być kolejną częścią platformy społecznościowej, nad którą rzekomo pracuje Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)