Bethesda zabrania recenzji przed premierą, gry mamy kupować w ciemno

Bethesda zabrania recenzji przed premierą, gry mamy kupować w ciemno
27.10.2016 19:52
Bethesda zabrania recenzji przed premierą, gry mamy kupować w ciemno

Studio Bethesda, któremu zawdzięczamy takie produkcje jak The Elder Scrolls V Skyrim czy Fallouta 4, zdecydowało się zmienić swoją politykę dotyczącą udostępnia gier recenzentom. Nie zobaczymy już przedpremierowych recenzji. Czyżby Bethesda bała się opinii o jakości swoich gier?

Ile jesteście w stanie wymienić nowych dużych gier, które w dniu premiery nie wymagały aktualizacji? Z pewnością niewiele. Od lat obserwujemy niepokojący trend, gry wypuszczane są z masą błędów, a pierwsze łatki eliminujące niedociągnięcia pojawią się nawet już w dniu premiery. Producenci zamiast zadbać o jakość, starają się zrobić wszystko, by jednak tysiące osób zamówiło grę w przedpremierowej sprzedaży, mając nadzieję, że wydając sporą sumę pieniędzy kupili produkt kompletny.

Nie trzeba szukać daleko, wydana ostatnio Mafia III zawiodła chyba wszystkich. Tytuł pojawił się na półkach z wieloma usterkami, a wielu dziennikarzy określiło go jako produkcję niedokończoną, która została wydana zbyt wcześnie. Niestety, gracze będąc przekonani o dobrej renomie marki, kupili grę już w dniu premiery. Nie mogli oni wiedzieć, że tytuł jest po prostu kiepski, studio odpowiedzialne za Mafię III zabroniło publikowania recenzji przed premierą.

Funny Skyrim glitches and bugs compilation, and just messing about.

Wydany zakaz publikowania recenzji przed rozpoczęciem sprzedaży powinien jednak wzbudzić podejrzenia. Wyraźnie było widać, że z pewnych względów, studio nie chce chwalić się swoim produktem. Mamy obawy, że podobną taktykę chce teraz zastosować Bethesda, która nakazała dziennikarzom publikować recenzji dopiero po pojawieniu się gier w sprzedaży.

We wpisie umieszczonym na oficjalnym blogu, czytamy, że dla Bethesdy niezwykle ważne są opinie mediów. Twórcy zarzekają się, że czytają recenzje, a dzięki krytyce wyciągają wnioski. Wszystko to by oddać graczom jak najlepszy produkt. Piękne słowa, ale patrząc na liczbę błędów w TES V Skyrim czy Fallout 4, nie mają one pokrycia w rzeczywistości.

Z dalszej części tekstu dowiadujemy się, że na początku roku został wydany DOOM. Bethesda wysłała kopie dziennikarzom dzień przed startem sprzedaży, co doprowadziło do spekulacji o jakości gry. Ostatecznie DOOM okazał się bardzo dobrą produkcją, która spotkała się z dobrym przyjęciem wśród graczy, jak i dziennikarzy. W związku z tym, studio zamierza kontynuować politykę, dostarczania gier mediom dzień przed premierą.

CRAZIEST Fallout 4 Glitches and FAILS

Zmiany dotyczą już Skyrim Special Edition i Dishonored 2. Zakaz publikowania recenzji będzie dotyczyły również youtuberów, nie będą oni mogli na swoich kanałach zamieszczać fragmentów z rozgrywki. Bethesda dodaje, ze dzięki takiemu zabiegowi, wszyscy – media i zwykli odbiorcy, doświadczą ich gier w tym samym czasie.

Wytłumaczenie Bethesdy nas nie przekonuje. To właśnie dzięki przedpremierowych recenzjom czy filmikom na YouTube, mogliśmy poznać produkt. Jeśli gra przypadła nam do gustu, to decydowali się na jej zamówienie w przedsprzedaży lub w dniu startu sprzedaży. Teraz produkcje Bethesdy będziemy zamawiać w ciemno, licząc, że jednak twórcy oddali nas świetny tytuł, spełniający wcześniejsze obietnice. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc poczekania do premiery i pierwszych recenzji, tym bardziej, że teraz gry często wydawane są z masą błędów.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)