WindowsAkcesoriaMenedżery plikówBetter Explorer
Better Explorer ikona

Better Explorer2018.06.06.6 RC

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Better Explorer to znajdujący się obecnie w fazie rozwoju, bezpłatny menadżer plików, który z powodzeniem zastąpić mógłby klasyczny Eksplorator w Windows 7/8. Pomimo, iż jego wygląd nie odbiega znacząco od systemowego mechanizmu to skupia on w sobie zestaw użytecznych funkcji i rozwiązań w znaczny sposób usprawniających codzienną pracę z komputerem.

Jedną z największych różnic, a zarazem nowości w porównaniu do Eksploratora Windows jest sprawdzony mechanizm wstążki. Podobnie jak w przypadku pakietu Microsoft Office, tak również i tutaj rozwiązanie to sprawdza się bardzo dobrze. Wszystkie dostępne opcje i narzędzia poukładane zostały na odpowiadających im zakładkach, dzięki czemu odnalezienie wybranej funkcji odbywa się dużo sprawniej niż w przypadku domyślnego Eksploratora.

Wspomniany interfejs wstążki skupia w sobie takie zakładki jak Home, Share, View, a także Manage. Poza podstawowymi narzędziami do kopiowania, wycinania czy wklejania plików znajdziemy na nich funkcje kompresji danych do postaci archiwów ZIP, 7ZIP i TAR, współdzielenia wybranych plików w sieci, podglądu ukrytych danych i rozszerzeń plików, czy też zarządzania ikonami bibliotek z obrazami, muzyką itp.

Kolejną, godną uwagi funkcją jest znany z przeglądarek internetowych mechanizm kart. Podobnie jak ma to miejsce np. w Firefoksie, tak również Better Explorer pozwala na otworzenie wielu lokalizacji w obrębie pojedynczego okna i sprawne przełączanie pomiędzy nimi. Użytkownik może klonować wybrane karty oraz zapisywać te z np. ulubionymi lub najczęściej wykorzystywanymi ścieżkami na dysku.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań2 290
Data aktualizacji7 maj 2013
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Better Explorer ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)