Bezprzewodowa ładowarka Apple jednak się pojawi. Sprzedaż może ruszyć już niebawem

Bezprzewodowa ładowarka Apple jednak się pojawi. Sprzedaż może ruszyć już niebawem

12.01.2019 21:30

Pamiętacie jeszcze zapowiedź bezprzewodowej ładowarki Apple? Została ona bowiem ogłoszona przez firmę Tima Cooka w 2017 roku, wraz z premierą iPhone’a X. Jednakże, po pierwszych oficjalnych informacjach, Apple nabrał wody w usta i ładowarka do dziś nie pojawiła się w sprzedaży.

Sprzęt miał trafić do pierwszych klientów w 2018 roku. Apple nie udało się jednak dotrzymać terminu, co najpewniej było spowodowane problemami technicznymi. Ładowarka, która ma jednocześnie ładować trzy urządzenia, niezależnie w którym miejscu będą położone, okazała się naprawdę sporym wyzwaniem dla inżynierów z Cupertino.

Apple AirPower w 2019 roku?

Nowych informacji o mitycznej ładowarce AirPower dostarczył serwis MacRumors, który powołuje się na wiarygodne źródło mające być blisko dostawców Apple. W chińskiej fabryce Luxshare Precision ma bowiem wystartować produkcja bezprzewodowej ładowarki.

Patent Apple na ułożenie cewek w ładowarce bezprzewodowej. (źródło: 9to5mac.com)
Patent Apple na ułożenie cewek w ładowarce bezprzewodowej. (źródło: 9to5mac.com)

Jeśli faktycznie, Apple AirPower niebawem będzie produkowany, to w ciągu najbliższych kilku miesięcy powinien pojawić się w sprzedaży. Możliwe, że wprowadzenie ładowarki nie zostanie hucznie ogłoszone – po pierwsze, Apple zaliczył wpadkę z terminem, po drugie, to tylko akcesorium mające pozwolić na wygodniejsze korzystanie z iPhone’a, Watcha czy słuchawek AirPods. Możliwe, że wprowadzenie AirPower zostanie ogłoszone przy okazji premiery ważniejszego urządzenia.

Firma Luxshare Precision ma już doświadczenie we współpracy z Apple. Montuje ona słuchawki AirPods, a także kable ze złączem USB typu C. Możliwe, że w przypadku ładowarki AirPower fabryki Luxshare Precision nie będą miały wyłączności na produkcję. Wcześniejszy raport Bloomberga sugeruje, że partnerem Apple ma być także firma Pegatron.

Kolejne informacje od źródła mającego być blisko Apple wskazują, że masowa produkcja ma rozpocząć się już 21 stycznia. W środku znalazły się 22 cewki, które ułożone są w trzech warstwach w konfiguracji 8-7-7. Takie rozwiązanie ma umożliwić ładowanie do trzech urządzeń z odpowiednią mocą, niezależnie w jakiej kolejności, od lewej do prawej strony, zostaną ułożone.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)