Bill Gates mimo tegorocznego rozdania 35 mld dolarów, nie odczuwa różnic w swoim majątku

fot. PAP/EPA/KAMIL ZIHNIOGLU
fot. PAP/EPA/KAMIL ZIHNIOGLU

18.09.2019 23:58, aktual.: 19.09.2019 04:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Założyciel Microsoftu nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie, ale wciąż ma tak duży majątek, że mimo ogromnych datków na cele charytatywne, nawet minimalnie nie odczuwa swoich datków. A mowa aż o 35 miliardach dolarów.

Od pewnego czasu Jeff Bezos z Amazon jest najbogatszym człowiekiem na globie, ale można napisać półżartem, że gdyby nie szeroka działalność dobroczynna, to Gates nie miałby problemów z byciem na najwyższym stopniu podium. Założyciel Microsoftu posiada majątek o łącznej wartości 106 miliardów dolarów.

Mocno inwestuje na giełdzie (aż 60% aktywów) i nie robi tego w nietrafiony sposób, choć ta gałąź przynoszenia dochodów ma dość zawyżony udział na tle typowych graczy z USA. Według raportu Campden Wealth, przeciętnie około 32% aktywów z dóbr najbogatszych amerykańskich rodzin ląduje na giełdzie.

Gates i jego fundacja

Działalność charytatywna ojca Windowsa i DOSa jest realizowana przede wszystkim przez fundację Billa i Melindy Gatesów (jak łatwo się domyślić, zarządza nią wraz z żoną). Organizacja działa na rzecz lepszego dostępu do opieki medycznej, edukacji czy żywności na całym świecie. Nie są jej też obce kwestie kryzysu klimatycznego.

Kto jak kto, ale Gates jest jedną z niewielu osób na świecie, która może bez większych perturbacji dla własnego budżetu oddać tak znaczną sumę na potrzebujących.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)