Bill Gates mimo tegorocznego rozdania 35 mld dolarów, nie odczuwa różnic w swoim majątku

Bill Gates mimo tegorocznego rozdania 35 mld dolarów, nie odczuwa różnic w swoim majątku18.09.2019 23:58
fot. PAP/EPA/KAMIL ZIHNIOGLU
fot. PAP/EPA/KAMIL ZIHNIOGLU

Założyciel Microsoftu nie jest już najbogatszym człowiekiem na świecie, ale wciąż ma tak duży majątek, że mimo ogromnych datków na cele charytatywne, nawet minimalnie nie odczuwa swoich datków. A mowa aż o 35 miliardach dolarów.

Od pewnego czasu Jeff Bezos z Amazon jest najbogatszym człowiekiem na globie, ale można napisać półżartem, że gdyby nie szeroka działalność dobroczynna, to Gates nie miałby problemów z byciem na najwyższym stopniu podium. Założyciel Microsoftu posiada majątek o łącznej wartości 106 miliardów dolarów.

Mocno inwestuje na giełdzie (aż 60% aktywów) i nie robi tego w nietrafiony sposób, choć ta gałąź przynoszenia dochodów ma dość zawyżony udział na tle typowych graczy z USA. Według raportu Campden Wealth, przeciętnie około 32% aktywów z dóbr najbogatszych amerykańskich rodzin ląduje na giełdzie.

Gates i jego fundacja

Działalność charytatywna ojca Windowsa i DOSa jest realizowana przede wszystkim przez fundację Billa i Melindy Gatesów (jak łatwo się domyślić, zarządza nią wraz z żoną). Organizacja działa na rzecz lepszego dostępu do opieki medycznej, edukacji czy żywności na całym świecie. Nie są jej też obce kwestie kryzysu klimatycznego.

Kto jak kto, ale Gates jest jedną z niewielu osób na świecie, która może bez większych perturbacji dla własnego budżetu oddać tak znaczną sumę na potrzebujących.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)