Bill Gates o przyszłości pandemii. Zabrał głos w sprawie Omikrona

Strona głównaBill Gates o przyszłości pandemii. Zabrał głos w sprawie Omikrona
12.01.2022 09:07
Bill Gates
Bill Gates
Źródło zdjęć: © YouTube.com

Bill Gates odpowiedział na Twitterze na szereg pytań dotyczących pandemii. Założyciel Microsoftu podzielił się swoimi przewidywaniami odnośnie wariantu Omikron, szczepionek, a także zabrał głos w sprawie umieszczania chipów pod skórą.

Bill Gates często zabiera głos w sprawie pandemii koronawirusa. Jako współzałożyciel Bill and Melinda Gates Foundation wydał już z jej powodu miliardy dolarów. W wątku na Twitterze Gates rozmawiał z profesor Devi Sridhar. Padło tam kilka ciekawych odpowiedzi.

Najbardziej zajmujące nas od dwóch lat pytanie padło na końcu całej rozmowy. Devi Sridhar zapytała kiedy pandemia się skończy i czy Omikron udowadnia, że z COVID-19 da się żyć, czy może powinniśmy obawiać się nowych wariantów, które mogą pojawić się w 2022 roku w wyniku dalszych mutacji wirusa.

Bill Gates: spotkania w metaverse wkrótce będą naszą codziennością
Bill Gates: spotkania w metaverse wkrótce będą naszą codziennością

"Doświadczanie wariantu Omikron, będzie wyzwaniem dla systemów opieki zdrowotnych w poszczególnych krajach. Większość ciężkich przypadków będzie dotyczyć osób niezaszczepionych. Gdy omikron przejdzie przez dany kraj, w pozostałej części roku zachorowań powinno być znacznie mniej, więc COVID będzie można traktować bardziej, jak grypę sezonową" - skomentował Bill Gates.

Innym pytaniem, z którym skonfrontowano Gatesa, było to, czy istnieje gorszy wariant niż Omikron. Zdaniem założyciela Microsoftu jest mało prawdopodobne, że spotkamy się z bardziej zaraźliwym szczepem koronawirusa. Podkreśla on jednak, że pandemia zaskakiwała nas już wielokrotnie.

Omikron mógł ewoluować od myszy. Nowe wyniki badań
Omikron mógł ewoluować od myszy. Nowe wyniki badań

"Omikron pozwoli na wytworzenie dużej odporności, co najmniej na przyszły rok. @trvrb śledzi genetykę bardzo dobrze. Możliwe, że będziemy musieli szczepić się przeciwko covidowi co roku przez jakiś czas".

Gates wypowiedział się także na temat pochodzenia koronawirusa. Zauważa on, że zgodnie z dostępnymi danymi, wirus przeszedł na ludzi z "innego gatunku", co jego zdaniem jest przyczyną większości pandemii. Bill Gates twierdzi, że powinniśmy inwestować w przygotowanie laboratoriów na ewentualne kolejne pandemie pochodzące od innych gatunków zwierząt.

Jednym z pytań, które zostały zadane, było pytanie o dezinformacje i teorie spiskowe. Bill Gates wyśmiał je. Wspomniał o tym, że niektórzy podejrzewają go o chipowanie ludzi. Jego zdaniem teoria ta w ogóle nie ma sensu. "Dlaczego miałbym chcieć to robić?" - zapytał.

Wady szczepionek według Billa Gatesa

Gates docenia funkcjonujące obecnie szczepionki za to, że chronią przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią, ale nadal brakuje im jeszcze dwóch rzeczy.

"Po pierwsze, wciąż pozwalają na zarażenie się ("przełom") i czas ich działania wydaje się być ograniczony. Potrzebujemy szczepionek, które będą zapobiegać ponownym zakażeniom i będą działać przez długie lata".

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (435)