Bill Gates o przyszłości pandemii. Zabrał głos w sprawie Omikrona

Bill Gates o przyszłości pandemii. Zabrał głos w sprawie Omikrona

Bill Gates
Bill Gates
Źródło zdjęć: © YouTube.com
12.01.2022 09:07

Bill Gates odpowiedział na Twitterze na szereg pytań dotyczących pandemii. Założyciel Microsoftu podzielił się swoimi przewidywaniami odnośnie wariantu Omikron, szczepionek, a także zabrał głos w sprawie umieszczania chipów pod skórą.

Bill Gates często zabiera głos w sprawie pandemii koronawirusa. Jako współzałożyciel Bill and Melinda Gates Foundation wydał już z jej powodu miliardy dolarów. W wątku na Twitterze Gates rozmawiał z profesor Devi Sridhar. Padło tam kilka ciekawych odpowiedzi.

Najbardziej zajmujące nas od dwóch lat pytanie padło na końcu całej rozmowy. Devi Sridhar zapytała kiedy pandemia się skończy i czy Omikron udowadnia, że z COVID-19 da się żyć, czy może powinniśmy obawiać się nowych wariantów, które mogą pojawić się w 2022 roku w wyniku dalszych mutacji wirusa.

"Doświadczanie wariantu Omikron, będzie wyzwaniem dla systemów opieki zdrowotnych w poszczególnych krajach. Większość ciężkich przypadków będzie dotyczyć osób niezaszczepionych. Gdy omikron przejdzie przez dany kraj, w pozostałej części roku zachorowań powinno być znacznie mniej, więc COVID będzie można traktować bardziej, jak grypę sezonową" - skomentował Bill Gates.

Innym pytaniem, z którym skonfrontowano Gatesa, było to, czy istnieje gorszy wariant niż Omikron. Zdaniem założyciela Microsoftu jest mało prawdopodobne, że spotkamy się z bardziej zaraźliwym szczepem koronawirusa. Podkreśla on jednak, że pandemia zaskakiwała nas już wielokrotnie.

"Omikron pozwoli na wytworzenie dużej odporności, co najmniej na przyszły rok. @trvrb śledzi genetykę bardzo dobrze. Możliwe, że będziemy musieli szczepić się przeciwko covidowi co roku przez jakiś czas".

Gates wypowiedział się także na temat pochodzenia koronawirusa. Zauważa on, że zgodnie z dostępnymi danymi, wirus przeszedł na ludzi z "innego gatunku", co jego zdaniem jest przyczyną większości pandemii. Bill Gates twierdzi, że powinniśmy inwestować w przygotowanie laboratoriów na ewentualne kolejne pandemie pochodzące od innych gatunków zwierząt.

Jednym z pytań, które zostały zadane, było pytanie o dezinformacje i teorie spiskowe. Bill Gates wyśmiał je. Wspomniał o tym, że niektórzy podejrzewają go o chipowanie ludzi. Jego zdaniem teoria ta w ogóle nie ma sensu. "Dlaczego miałbym chcieć to robić?" - zapytał.

Wady szczepionek według Billa Gatesa

Gates docenia funkcjonujące obecnie szczepionki za to, że chronią przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią, ale nadal brakuje im jeszcze dwóch rzeczy.

"Po pierwsze, wciąż pozwalają na zarażenie się ("przełom") i czas ich działania wydaje się być ograniczony. Potrzebujemy szczepionek, które będą zapobiegać ponownym zakażeniom i będą działać przez długie lata".

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (435)