Bill Gates: spotkania w metaverse wkrótce będą naszą codziennością

Bill Gates: spotkania w metaverse wkrótce będą naszą codziennością

Bill Gates
Bill Gates
Źródło zdjęć: © YouTube.com
12.12.2021 15:38

Bill Gates wierzy, że za 2-3 lata wszystkie spotkania biznesowe mogą zostać przeniesione do wirtualnej rzeczywistości, czyli tzw. metaverse, gdzie każdy będzie reprezentowany przez indywidualnego awatara.

Zdaniem założyciela Microsoftu metaverse będzie w najbliższych latach najmocniej rozwijanym sektorem rynku nowoczesnych technologii. Zainteresowanie i inwestycje w niego przekroczą to, co dzieje się obecnie na rynku blockchainkryptowalut.

Gates jest przekonany, że w ciągu najbliższych 2-3 lat wszystkie spotkania biznesowe będą odbywać się właśnie wirtualnych światach. "Przewiduję, że w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat większość wirtualnych spotkań przeniesie się z dwuwymiarowych siatek obrazu z kamery… do metaverse, przestrzeni 3D z cyfrowymi awatarami", napisał na blogu.

Microsoft już teraz pracuje nad wirtualnymi awatarami, które umożliwią użytkownikom MS Teams spotkania w metarverse. Podobne plany na rozbudowę wirtualnej rzeczywistości ma także Epic GamesRoblox.

"Idea jest taka, że użytkownik będzie w końcu używał swojego awatara do spotykania się z ludźmi w wirtualnej przestrzeni. Przestrzeń ta odtwarza jednak uczucie przebywania z nimi w jednym pomieszczeniu", dodaje Gates.

Nie ulega jednak wątpliwości, że to Mark Zuckerberg i jego firma Meta mogą być największym graczem na rynku metaverse. Już teraz aplikacja Horizon Worlds została udostępniona wszystkim dorosłym mieszkańcom Ameryki Północnej. Dzięki temu mogą oni wchodzić w interakcję z innymi awatarami, podobnie jak w "prawdziwym świecie".

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (608)