Bing (powoli) umacnia swoją pozycję na rynku wyszukiwarek

Bing (powoli) umacnia swoją pozycję na rynku wyszukiwarek

12.03.2010 11:52, aktualizacja: 12.03.2010 13:12

Wyszukiwarka Bing zdobywa kolejnych użytkowników. Według ComScore lutym tego roku w sumie 11,5% Amerykanów sięgnęło po produkt firmy Microsoft. Niewielki wzrost zanotowała też wyszukiwarka Google.

Zmiany na rynku wyszukiwarek są niewielkie. W lutym wzrost zanotowały jedynie produkty Google’a i Microsoftu - o 0,1 i 0,2 punktu procentowego. Z wyszukiwarki Google skorzystało 65,5% mieszkańców USA. Na drugim miejscu znajduje się Yahoo! - 16,8%, który zanotował spadek w zeszłym miesiącu o 0,2 pkt. proc. Trzecie miejsce zajmuje wspomniany już Bing, z którego usług w lutym skorzystało 11,5% użytkowników. Wyszukiwarka Microsoftu staje się coraz popularniejsza - od grudnia zeszłego roku coraz bardziej umacnia swoją pozycję na rynku. Częściowo przyczyniło się do tego zamieszanie wokół Google’a, częściowo zaś polityka Microsoftu. Według niepotwierdzonych informacji Bing może zająć w Chinach miejsce Google’a. O zmianie domyślnej wyszukiwarki mówi się także w kontekście nowego oprogramowania dla iPhone’ów.

Według ComScore, który przeprowadził analizę, w zeszłym miesiącu Amerykanie wygenerowali 14,5 mld zapytań. Spośród nich 9,5 mld odbyło się za pomocą wyszukiwarki Google’a, 2,4 dzięki Yahoo!, a dzięki Bingowi - 1,7 mld. Wyszukiwarka Microsoftu wprowadzona została na rynek latem zeszłego roku. Od tego czasu notuje powolny wzrost, głównie kosztem Yahoo!, który traci na popularności wśród użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)