MacOSNarzędziaInne narzędziaBirdfont
Birdfont ikona

Birdfont4.31.4

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Birdfont to bezpłatny program do tworzenia i edytowania czcionek przy użyciu grafiki wektorowej. Umożliwia wyeksportowanie przygotowaych czcionek do formatów TTF, EOT i SVG.

Narzędzie oferuje wiele możliwości w zakresie projektowania nowych czcionek. Cały proces odbywa się na specjalnej siatce, która stanowi główne okno robocze opisywanego programu. Po prawej stronie minimalistycznego interfejsu znajdziemy natomiast liczne przyrządy (ołówek, rozmaite typy linii, prostokąty, okręgi, a także lupę), dzięki którym zaprojektujemy dowolną czcionkę. Do dyspozycji oddano nieskomplikowany, lecz dający ogromne możliwości edytor graficzny.

Wydawać by się mogło, że Birdfont zarezerwowany jest wyłącznie dla doświadczonych użytkowników. Warto zatem wyjaśnić, że aplikacja została skonstruowana tak, by mogli z niej korzystać również nowicjusze.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentBirdfont Team
Liczba pobrań109
Data aktualizacji27 wrz 2022
Rozmiar pliku65.89 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Birdfont ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)