Bitcoin bije rekordy. Kurs kryptowaluty przekroczył granicę 100 tys. złotych

Bitcoin bije rekordy. Kurs kryptowaluty przekroczył granicę 100 tys. złotych

Kurs bitcoina bije rekord wszechczasów /fot. Pixabay
Kurs bitcoina bije rekord wszechczasów /fot. Pixabay
Arkadiusz Stando
28.12.2020 12:39, aktualizacja: 28.12.2020 14:00

2020 rok był bardzo udany dla Bitcoina, a przynajmniej jego zakończenie. W marcu ceny kryptowaluty sięgały około 4 tysięcy dolarów, w niedzielę wybił się na nowy rekord - 28365 dolarów, czyli ponad 104 tysiące złotych.

Na wartość kryptowalut składa się wiele czynników. Bitcoin ma tendencję do zwiększania kursu szczególnie pod koniec roku. W okresie Świąt Bożego Narodzenia tradycyjne giełdy zwyczajnie nie funkcjonują. Koniec roku spowalnia też napędzanie się standardowej waluty, poprzez brak większych wydarzeń.

Bitcoin drożeje ale dlaczego? Eksperci sądzą, że to zasługa inwestorów

Coraz więcej inwestorów zwraca uwagę na bitcoiny. Dobre stopy zwrotu oraz duży potencjał przyszłościowy – to dla nich wystarczające argumenty. Z drugiej strony rynek kryptowalut jest dość nieprzewidywalny, a także często dochodzi do sporych wahań kursu np. bitcoina, w dość krótkim czasie. Jednak na przełomie ostatnich miesięcy właściciele tej waluty nie mają na co narzekać. Obserwujemy stały wzrost.

"Zwolennicy kryptowaluty argumentują, że w czasach, gdy banki centralne nie dbają już o wartość pieniądza, a rosnąca ilość regulacji wzbudza coraz większą nieufność do tradycyjnego systemu finansowego, Bitcoin (i po części inne kryptowaluty) stają się realną alternatywą" - ocenia Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Według niektórych inwestorów, bitcoin jest dobrym sposobem ochrony przed stale rosnącą inflacją. W momencie, gdy dolar traci, kryptowaluty zyskują. Również ilość tej waluty jest ograniczona, w przeciwieństwie do banknotów, które stale są w druku.

Wybierz najlepsze sprzęty technologiczne tego roku i wygraj 5 tys. złotych! Wejdź na imperatory.wp.pl i zagłosuj.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (196)