Bitdefender 2016: efektywna ochrona przed ransomware wreszcie po polsku

Bitdefender 2016: efektywna ochrona przed ransomware wreszcie po polsku

Bitdefender 2016: efektywna ochrona przed ransomware wreszcie po polsku
04.11.2015 20:56, aktualizacja: 05.11.2015 13:10

Bitdefender 2016 zadebiutował w połowie września, jednakdopiero teraz trafia na nasz rynek w polskiej wersji językowej.Reklamuje się jako nie tylko standardowy pakiet antywirusowy, aleteż narzędzie, które w szczególnym stopniu chroni nas przedszkodnikami typu ransomware, czyli coraz skuteczniejszym złośliwymoprogramowaniem, „porywającym” nasze pliki, szyfrującym je iżądającym okupu za wydanie klucza pozwalającego na deszyfrację.

Jak oceniają eksperci ze stowarzyszenia Cyber Threat Alliance,szkodniki takie jak CryptoWall w ostatnim roku przyniosły stratyliczone już w setkach milionów dolarów. Nie dziwi więc chęćzaprojektowania antywirusa, który będzie zoptymalizowany pod kątemzwalczania takich właśnie zagrożeń. Bitdefender 2016 kontrolujewięc aplikacje spoza białej listy, nie pozwalając im na dostęp doplików we wskazanych przez użytkownika folderach z dokumentami.Wykorzystuje w tym celu nie sygnatury, lecz mechanizm behawioralnejdetekcji, blokując aplikację, jeśli podejmie ona próbę dostępudo danych użytkownika.

Obraz

Zmiany dotknęły także ogólnego silnika antywirusowego, któryby skuteczniej bronić przed polimorficznym malware wykorzystujetechniki maszynowego uczenia się i analizy próbek w izolowanymśrodowisku. Do tego nowa wersja programu przynosi ulepszoną zaporęsieciową, rozbudowany menadżer haseł oraz rozbudowany skaner dowykrywania podatności i niewłaściwych ustawień. Dziękiprofilowaniu ustawień programu, Bitdefender 2016 będzie się teżdopasowywał do trybu pracy użytkownika, minimalizującwykorzystanie zasobów systemowych. Ułatwiono również zarządzanielicencjami na program. Konsola Bitdefender Central daje dostęp dokonta użytkownika, subskrypcji i list urządzeń, z jej poziomumożna też otrzymać wsparcie techniczne.

Obraz

Zaktualizowane, polskojęzyczne wersje poszczególnych wersjiBitdefendera znalazły się w bazie aplikacji naszego serwisu.Podstawową ochronę zapewnia BitdefenderAntivirus Plus, którego licencja na jedno stanowisko kosztuje88,56 zł rocznie. Wersja BitdefenderInternet Security przynosi dodatkowo zaporę sieciową i kontrolęrodzicielską i kosztuje 121,77 zł rocznie za stanowisko.Najbardziej rozbudowana wersja BitdefenderTotal Security to dodatkowa ochrona przed spamem, modułoptymalizacji systemu, moduł antykradzieżowy i szyfrowania plików– kosztuje 154,98 zł rocznie za stanowisko.

Oczywiście osoby dysponujące już licencją mogą zaktualizowaćswoją wersję pakietu całkowicie za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)