Bitdefender 2016 ochroni nas przed szkodnikami typu ransomware

Bitdefender 2016 ochroni nas przed szkodnikami typu ransomware
Redakcja

16.09.2015 13:32, aktual.: 17.09.2015 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rumuńska firma SOFTWIN poinformowała o wydaniu nowych wersji swojego oprogramowania zabezpieczającego z rodziny Bitdefender. Przy okazji tej premiery zauważono, że użytkownicy są w coraz większym stopniu zagrożeni przez oprogramowanie szyfrujące dane. Nowe pakiety mają temu zaradzić, a zarazem uprościć zarządzanie wieloma urządzeniami.

Zmiany w Bitdefenderze zobaczymy zaraz po zainstalowaniu. Aplikacja prosi nas o zalogowanie do naszego konta. Producent z myślą o swoich użytkownikach przygotował nową konsolę Bitdefender Central, która pozwala na zarządzanie wszystkimi kontami, przypisanymi do nich subskrypcjami, a także skonfigurowanymi urządzeniami. Gdy zainstalujemy produkt na nowym komputerze, wystarczy zalogować się do konta, dane licencji zostaną automatycznie pobrane, nie musimy więc aktywować go ręcznie. Oprócz tego konsola pozwala na natychmiastowy kontakt z pomocą techniczną.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Twórcy aplikacji zaznaczają, że w ciągu ostatniego roku aż 50-krotnie wzrosło użycie programów typu ransomware: tego typu szkodniki szyfrują nasze prywatne dane (np. dokumenty, zdjęcia), a następnie żądają za ich odszyfrowanie okupu. Problem jest coraz większy, atakowani są nie tylko użytkownicy domowi, ale także przedsiębiorstwa i urzędy. W Stanach Zjednoczonych ich ofiarą stała się nawet policja. Tutaj pomoc ma stanowić nowy moduł antyransomware. Producent chwali się wykorzystaniem mechanizmu Behawioralnej Detekcji Ransomware (BDR), która umożliwia wczesne wykrycie tego typu zagrożeń. Oprócz tego pakiety Bitdefender kontrolują nieznane aplikacje i uniemożliwiają im modyfikowanie danych zapisanych w specjalnych lokalizacjach jak np. Moje Dokumenty czy Moje Obrazy.

Ulepszony został także silnik antywirusowy. Ten jest już od kilku lat bardzo ceniony, wiele firm sięga właśnie po niego, gdy tworzy własne oprogramowanie. Teraz za sprawą uczenia maszynowego i analizy w specjalnym, bezpiecznym środowisku aplikacje są w stanie wykrywać zagrożenia jeszcze zanim te wyrządzą jakiekolwiek szkody. Oprócz tego liczyć możemy na nową zaporę sieciową, bardziej rozbudowany menadżer haseł i ulepszony skaner wykrywający podatności oraz nieprawidłowe ustawienia w systemie operacyjnym. Producent dołożył także dużych starań do jeszcze lepszej pracy profili: Bitdefender ma się uczyć naszego zachowania i sposobu, w jaki wykorzystujemy komputer, a następnie lepiej dopasowywać tryby pracy, minimalizując w ten sposób obciążenie przy zachowaniu wysokiej skuteczności.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najnowsze wersje pakietów Bitdefender znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu – wszystkie z nich są zgodne z systemem Windows 10: podstawową ochronę zapewnia Bitdefender Antivirus Plus, zaporę sieciową i kontrolę rodzicielską znajdziemy w wydaniu Bitdefender Internet Security, dodatkową ochronę przed spamem, optymalizację systemu, system antykradzieżowy i szyfrowanie plików zaś w najbardziej rozbudowanej edycji Bitdefender Total Security. Zapraszamy do pobierania nowych wersji, osoby korzystające już z tych pakietów mogą dokonać bezpłatnej aktualizacji z zachowaniem dotychczasowej licencji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)