BitTorrent i uTorrent sprzedane za 140 mln dolarów! Kto nowym właścicielem?

BitTorrent i uTorrent sprzedane za 140 mln dolarów! Kto nowym właścicielem?

BitTorrent i uTorrent sprzedane za 140 mln dolarów! Kto nowym właścicielem?
20.06.2018 12:18

Trudno znaleźć kogoś, kto nie zna programów BitTorrent oraz uTorrent – to najpopularniejsze rozwiązania pozwalające na pobieranie danych z sieci Torrent. Dziś dowiedzieliśmy się, że wcześniejsze plotki stały się faktem i spółka matka tych aplikacji została sprzedana za około 140 mln dolarów. Kto jest nowym właścicielem?

Szczęśliwym, choć biedniejszym o niebagatelną sumę 140 mln dolarów nabywcą jest Justin Sun, twórca kryptowaluty TRON. Co ciekawe, posiadanie BitTorrenta, który raczej nie kojarzy się z krystalicznie czystym rynkiem wymiany plików w sieci, ma być uprawomocnieniem biznesu skupionego wokół kryptowalut oraz blockchain. Co prawda ostateczna kwota nie jest oficjalnie znana, ale ustalenia TechCrunch, który w ramach swojej misji dziennikarskiej bardzo często określa również wartość startupów, wydają się bardzo prawdopodobne.

No dobrze, ktoś wyłożył 140 milionów dolarów, ktoś zainkasował porządną sumę – wszyscy powinni być zadowoleni z transakcji. Co to jednak oznacza dla nas, użytkowników? Teoretycznie – nic. Programy powinny być rozwijane dalej w takim samym tempie, więc nikt nie powinien odczuć szczególnej różnicy. Nierozsądne byłoby bowiem ingerowanie w programy oraz ich społeczność w momencie, gdy są tak popularne i dochodowe. Co prawda TRON nie jest zbyt krystaliczny i nie ma najlepszej reputacji w sieci, ale być może jest to pierwszy krok w kierunku ocieplenia wizerunku.

Wszystko wygląda mimo wszystko dość ciekawie i kontrowersyjnie. Kryptowaluta, wokół której od czasu do czasu rosną kontrowersje oraz sieć Torrent, która mimo wszystko kojarzy się z nadużyciami dotyczącymi własności intelektualnej, a ostatnio wewnątrz BitTorrenta wybuchł skandal i zamieszanie wokół prawnika z Nowego Meksyku, który łączy program uTorrent z wymianą w sieci linkami związanymi z treściami pedofilskimi. No cóż, wszystko wygląda bardzo interesująco.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)