uTorrent uTorrent 3.5.5 Build 45952

Strona główna Windows Internet i komunikacja Bezpośrednia wymiana plików
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

uTorrent (µTorrent) to jeden z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent. Od lat charakteryzował się małymi rozmiarami, niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe oraz bogatą funkcjonalnością. Choć w ostatnim czasie aplikacja znacznie przytyła i zaczęła wyświetlać reklamy, jej popularność jest wciąż bardzo wysoka.

Sprawne i wygodne pobieranie torrenów

Program pozwala na pobieranie udostępnionych przez użytkowników z całego świata (muzyki, filmów, oprogramowania itp.), rozpowszechnianych w postaci plików z rozszerzeniem .torrent. Oferuje wiele funkcji, wśród których znajdziemy m.in. opcję pobierania wielu plików jednocześnie, kolejkowanie zadań, nadawanie priorytetów, a także ustalania limitów transferu i katalogowanie danych. Aplikacja dostarcza wielu szczegółowych informacji o pobieranym pliku. Dzięki nim możemy podejrzeć tzw. seedy i peery, listę trackerów i klientów, oraz wykres ilustrujący transfer plików z i do naszego komputera. Dodatkowo uTorrent wyposażony został w czytnik RSS, oraz przydatną funkcję wyłączania, resetowania lub hibernacji komputera po zakończeniu pobierania lub wykonaniu wszystkich zadań.

Wbudowana wyszukiwarka darmowych torrentów

Najnowsze wersje uTorrenta nie są już tak lekkie jak kiedyś, choć to nadal bardzo popularny i ceniony program. Nowy interfejs, choć wyświetla reklamy, jest przyjazny nawet dla początkujących użytkowników. W program wbudowano przeglądarkę, która umożliwia uruchamianie materiałów multimedialnych i wyszukiwanie darmowych plików torrent. Całość pozwala również na ocenianie pobieranych danych, streaming mediów i udostępnianie plików za pomocą metody przeciągania i upuszczania. Aplikacja integruje w sobie także specjalny czat (uChat), można nią sterować za pomocą smartfonu z systemem Android. Program jest dostępny za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

Kluczowe cechy programu uTorrent:

  • prosty w obsłudze interfejs w polskiej wersji językowej
  • opcja pobierania wielu plików jednocześnie, kolejkowanie i nadawanie priorytetów
  • limitowanie transferu
  • wbudowana wyszukiwarka i czytnik RSS

Uwaga!

  • Podczas instalacji kreator proponuje instalację w przeglądarce dodatkowego paska narzędziowego oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki i strony startowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
  • Program zawiera komponenty reklamowe (adware). W tym konkretnym przypadku, komponenty te są jednak nieszkodliwe i bezpieczne dla użytkownika, a ich działanie ogranicza się jedynie do wyświetlania reklamy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekkość, prostota obsługi, szybkość działania
być może zbyt prosty dla niektórych?, reklamy w oknie programu
ocena użytkownika
04.05.2019 14:06 • Recenzja do wersji 3.5.5 Build 45225

Jak dla mnie najlepszy program tego typu, do ściągania linuksowych ISO.
Interfejs jest prosty w obsłudze, program nie obciąża komputera. Obsługa jest bardzo prosta i (w miarę) intuicyjna. Ogólnie jeśli ktoś potrzebuje programu tego typu to polecam wypróbować.

Prosty, sprawnie pobiera pliki
Reklamy, masa zbędnych elementów, problemy z bezpieczeństwem
ocena użytkownika
12.07.2018 11:31 • Recenzja do wersji 3.5.4 Build 44489

Wbrew swojej nazwie µTorrent(micro Torrent) nie jest taki mały.

Używałem go przez kilka lat i widziałem jak się stacza.

Dla mnie złą decyzją było wprowadzenie reklam, które zajmują część widoku i które były również znacznym zagrożeniem dla użytkowników.
Potem dodawanie sklepu, który nie jest potrzebny(przynajmniej dla mnie), bo to zaprzecza nazwie i początkowej ideologii programu który miał być lżejszym odpowiednikiem bittorrent.

Program ciągle jest prosty i oferuje dobrą prędkość wysyłania i pobierania plików.

Dla mnie qBittorrent rozwiązał powyższe problemy ale polecam również otwarte Deluge albo Transmission.