uTorrent 3.5.4 Build 44846

Strona główna Windows Internet i komunikacja Bezpośrednia wymiana plików
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

uTorrent (µTorrent) to jeden z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent. Od lat charakteryzował się małymi rozmiarami, niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe oraz bogatą funkcjonalnością. Choć w ostatnim czasie aplikacja znacznie przytyła i zaczęła wyświetlać reklamy, jej popularność jest wciąż bardzo wysoka.

Program pozwala na pobieranie udostępnionych przez użytkowników z całego świata (muzyki, filmów, oprogramowania itp.), rozpowszechnianych w postaci plików z rozszerzeniem .torrent. Oferuje wiele funkcji, wśród któych znajdziemy m.in. opcję pobierania wielu plików jednocześnie, kolejkowanie zadań, nadawanie priorytetów, a także ustalania limitów transferu i katalogowanie danych. Aplikacja dostarcza wielu szczegółowych informacji o pobieranym pliku. Dzięki nim możemy podejrzeć tzw. seedy i peery, listę trackerów i klientów, oraz wykres ilustrujący transfer plików z i do naszego komputera. Dodatkowo uTorrent wyposażony został w czytnik RSS, oraz przydatną funkcję wyłączania, resetowania lub hibernacji komputera po zakończeniu pobierania lub wykonaniu wszystkich zadań.

Najnowsze wersje uTorrenta nie są już tak lekkie jak kiedyś, choć to nadal bardzo popularny i ceniony program. Nowy interfejs, choć wyświetla reklamy, jest przyjazny nawet dla początkujących użytkowników. W program wbudowano przeglądarkę, która umożliwia uruchamianie materiałów multimedialnych i wyszukiwanie darmowych plików torrent. Całość pozwala również na ocenianie pobieranych danych, streaming mediów i udostępnianie plików za pomocą metody przeciągania i upuszczania. Aplikacja integruje w sobie także specjalny czat (uChat), można nią sterować za pomocą smartfonu z systemem Android. Program jest dostępny za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

Uwaga!

  • Podczas instalacji kreator proponuje instalację w przeglądarce dodatkowego paska narzędziowego oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki i strony startowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
  • Program zawiera komponenty reklamowe (adware). W tym konkretnym przypadku, komponenty te są jednak nieszkodliwe i bezpieczne dla użytkownika, a ich działanie ogranicza się jedynie do wyświetlania reklamy.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty, sprawnie pobiera pliki
Reklamy, masa zbędnych elementów, problemy z bezpieczeństwem
ocena użytkownika

Wbrew swojej nazwie µTorrent(micro Torrent) nie jest taki mały.

Używałem go przez kilka lat i widziałem jak się stacza.

Dla mnie złą decyzją było wprowadzenie reklam, które zajmują część widoku i które były również znacznym zagrożeniem dla użytkowników.
Potem dodawanie sklepu, który nie jest potrzebny(przynajmniej dla mnie), bo to zaprzecza nazwie i początkowej ideologii programu który miał być lżejszym odpowiednikiem bittorrent.

Program ciągle jest prosty i oferuje dobrą prędkość wysyłania i pobierania plików.

Dla mnie qBittorrent rozwiązał powyższe problemy ale polecam również otwarte Deluge albo Transmission.

12.07.2018 11:31 | Recenzja do wersji 3.5.4 Build 44489
prosty, przejrzysty, najszybszy
za dużo reklam, nieprzemyślane panele boczne, czasami zamuli na odczycie sumy kontrolnej
ocena użytkownika

Z wersji na wersję program ma za dużo zbędnych bajerów i reklam, które są wciskane wszędzie. Poza tym najlepszy i najszybszy program do obsługi torrent.

26.08.2017 16:32 | Recenzja do wersji 3.5.0 Build 43916