WindowsGryAkcja i strzelankiBlack Mesa

Black Mesa

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Black Mesa to świetna przeróbka znanej, cenionej i wręcz wielbionej przez miliony fanów gatunku FPS, gry Half-Life. Tytuł powstawał w bólach od 2004 roku, a tworzony był przez grupę kilkudziesięciu zapaleńców, którzy nie potrafili pogodzić się z wewnętrzną, nieporadną polityką Valve dotyczącą zainicjowania silnika Source właśnie w Half-Live.

Wynikiem 8 letnich starań ponad 40 osobowego zespołu okazała się bogata w odrębną fabułę, lepszą grafikę, fizykę, modele postaci, nowe mapy, a także całkiem nową ścieżkę dźwiękową gra, która mimo szeregu usprawnień i unowocześnień nadal pozwala na powrót do sławetnego Black Mesa - fikcyjnego kompleksu badawczego położonego w nieznanym miejscu pustyni Nowego Meksyku i śledzenia dalszych przygód znanego dobrze fanom Half-Life - Gordona Freemana. Doktor w dalszym ciągu prowadzi niebezpieczne badania nad ciałami obcych. Wszystkie testy i ich późniejsze wyniki to efekt groźnych i ryzykownych eksperymentów wewnątrz Black Mesa. Niestety w laboratorium znów poszło coś nie tak. Doktor i cały personel muszą się ewakuować przed zmasowanym atakiem pozaziemskich stworów...

W porównaniu ze swoim pierwowzorem rozgrywka w Black Mesa jest bardziej wciągająca i odbywa się w dużo bardziej zróżnicowanych i złożonych środowiskach. Jest również bardziej realistyczna i trudniejsza chociażby za sprawą zwiększonej inteligencji oraz sprawności bojowej przeciwników.

Dzięki wykorzystanemu Source Engine twórcom projektu udało się solidnie odświeżyć i ulepszyć system odwzorowania otoczenia i przestrzeni, a także przedstawić w sposób precyzyjny cały dostępny arsenał przez co tytuł świetnie oddaje klimat i realia panujące w trakcie prowadzonych starć i potyczek. Gra bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom i fanom Half-Life'a i nie tylko.

Uwaga!

  • Tytuł jest jeszcze w fazie testów i tworzenia, autorzy udostępnili jedynie tryb Singleplayer oferując tym samym około 8-10 godzin rozgrywki.
  • W celu instalacji gry należy posiadać konto na platformie Steam
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.614 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań4 140
Data aktualizacji30 lis 2012
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)