Black Mesa

WindowsGryAkcja i strzelankiBlack Mesa
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Black Mesa to świetna przeróbka znanej, cenionej i wręcz wielbionej przez miliony fanów gatunku FPS, gry Half-Life. Tytuł powstawał w bólach od 2004 roku, a tworzony był przez grupę kilkudziesięciu zapaleńców, którzy nie potrafili pogodzić się z wewnętrzną, nieporadną polityką Valve dotyczącą zainicjowania silnika Source właśnie w Half-Live.

Wynikiem 8 letnich starań ponad 40 osobowego zespołu okazała się bogata w odrębną fabułę, lepszą grafikę, fizykę, modele postaci, nowe mapy, a także całkiem nową ścieżkę dźwiękową gra, która mimo szeregu usprawnień i unowocześnień nadal pozwala na powrót do sławetnego Black Mesa - fikcyjnego kompleksu badawczego położonego w nieznanym miejscu pustyni Nowego Meksyku i śledzenia dalszych przygód znanego dobrze fanom Half-Life - Gordona Freemana. Doktor w dalszym ciągu prowadzi niebezpieczne badania nad ciałami obcych. Wszystkie testy i ich późniejsze wyniki to efekt groźnych i ryzykownych eksperymentów wewnątrz Black Mesa. Niestety w laboratorium znów poszło coś nie tak. Doktor i cały personel muszą się ewakuować przed zmasowanym atakiem pozaziemskich stworów...

W porównaniu ze swoim pierwowzorem rozgrywka w Black Mesa jest bardziej wciągająca i odbywa się w dużo bardziej zróżnicowanych i złożonych środowiskach. Jest również bardziej realistyczna i trudniejsza chociażby za sprawą zwiększonej inteligencji oraz sprawności bojowej przeciwników.

Dzięki wykorzystanemu Source Engine twórcom projektu udało się solidnie odświeżyć i ulepszyć system odwzorowania otoczenia i przestrzeni, a także przedstawić w sposób precyzyjny cały dostępny arsenał przez co tytuł świetnie oddaje klimat i realia panujące w trakcie prowadzonych starć i potyczek. Gra bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom i fanom Half-Life'a i nie tylko.

Uwaga!

  • Tytuł jest jeszcze w fazie testów i tworzenia, autorzy udostępnili jedynie tryb Singleplayer oferując tym samym około 8-10 godzin rozgrywki.
  • W celu instalacji gry należy posiadać konto na platformie Steam
Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.614 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań4 132
Data aktualizacji30 lis 2012
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)