MacOSMultimediaTworzenie i edycja filmówBlackmagic Fusion
Blackmagic Fusion ikona

Blackmagic Fusion9.0.2

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Blackmagic Fusion to darmowa odmiana programu do tworzenia efektów specjalnych, używanego i cenionego w przemyśle filmowym. To wydanie kierowana jest do osób chcących nauczyć się pracy z efektami, indywidualnych filmowców, hobbystów i małych wytwórni, których potrzeby powinien zaspokoić. Fusion zdobył uznanie w branży dzięki udziałowi w tworzeniu Thora, Breaking Bad, Battlestar Galactica, Skyfalla, Avatara, Grawitacji czy Igrzysk śmierci.

Fusion pozwala na pracę w nieskończonej, trójwymiarowej przestrzeni, w której renderowane są efekty. Ich tworzenie odbywa się przez łączenie węzłów grafu, co pozwala wygodnie tworzyć większe, bardziej złożone efekty, także z wykorzystaniem masek. Wśród dostępnych narzędzi znalazł się zaawansowany kompozytor 3D z możliwością tworzenia własnych obiektów lub importowania gotowych modeli z innych programów (3ds Max, Maya) i renderowania w Fusion. Ciekawostką jest rotoskop, czyli specjalne narzędzia do zmiany filmu z aktorami na animowany.

W programie można pracować z generatorem cząsteczek i obiektami wolumetrycznymi, jak mgła czy dym. Łączenie scen dwu- i trójwymiarowych jest możliwe dzięki obsłudze formatu OpenEXR. W postprodukcji można wykorzystać także farby, zaawansowane narzędzia tekstowe, zniekształcenia, manipulację czasem, stabilizację obrazu, śledzenie ruchu oraz rozbudowane narzędzia do pracy z bluescreenami i greenboksami, w tym Primatte.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań827
Data aktualizacji13 sie 2018
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Blackmagic Fusion ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)