BleachBit4.2.0.1795

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

BleachBit to małe, proste i otwarte narzędzie służące do skutecznego usuwania danych i ochrony prywatności użytkownika.

Działa pod Linuksem oraz Windows i jest wyjątkowo proste w użyciu – zaznaczamy, co konkretnie chcemy permanentnie usunąć i możemy otwierać drzwi policji. BleachBit pozwala wyczyścić dane ponad 90 aplikacji, w tym wszystkich przeglądarek i klientów poczty. Oczywiście nie tylko kasuje pliki (lub rekordy z bazy danych programów), ale robi to w sposób uniemożliwiający ich odtworzenie (łącznie z zamazaniem wolnego miejsca i ewentualnych innych pozostałości).

Narzędzie jest o tyle ciekawe, że pozwala bardzo skuteczne usunąć konkretne dane użytkownika bez konieczności bezpiecznego kasowania całego dysku. Czyści też pamięć RAM, pliki swap, rejestr systemu, cache, nawet skróty i miniatury plików, potrafi też zmieniać dane w bazie SQLite3 przed ich usunięciem, żeby uniemożliwić ich odtworzenie. Jednym słowem działa precyzyjnie, skutecznie i co interesujące, nie pozostawia po sobie śladów.

Oprócz standardowych opcji usuwania narzędzie oferuje również zaawansowane funkcje umożliwiające bezpowrotne kasowanie danych.

Udostępnij
BleachBit 4.2.0.1795wersja stabilna (32/64-bit)
BleachBitWersja portable 2.0
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.227 ocen
Twoja ocena
ProducentAndrew Ziem
Liczba pobrań25 100
Data aktualizacji25 sty 2021
Rozmiar pliku11.80 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (3)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)