bDUzkYbp
Blender ikona

Blender2.92.0

Pobierz program
przy pomocy Asystenta pobierania
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Bender to bardzo rozbudowany, otwartoźródłowy program do modelowania i animacji 3D, w którym znajdują się wszystkie narzędzia niezbędne do rzeźbienia i teksturowania modeli, oświetlania scen, animowania, a także renderowania.

bDUzkYbr

Przy tworzeniu modeli można korzystać zarówno z klasycznych brył, jak i kształtów organicznych (NURBS) i możliwość „rzeźbienia” ręcznego. Modele można teksturować na wiele sposobów, korzystając z gotowej biblioteki materiałów, tworząc własne mapy UV lub malując. Przy cieniowaniu można wykorzystać graf, reprezentujący kolejne kroki tworzenia efektów. Żmudne zadania można łatwo automatyzować, korzystając ze skryptów w Pythonie.

Modele można riggować, nałożyć kości i deformować (także wykorzystując efekty wolumetryczne), co czyni z Blendera świetne narzędzie dla animatorów i projektantów gier. Przy animacjach można wykorzystać efekty cząsteczkowe i symulować zjawiska fizyczne, jak grawitacja, sprężystość czy zachowanie płynów.

Do renderowania Blender może wykorzystywać różne renderery, ale domyślnie pracuje z bardzo dobrym, fotorealistycznym Cycles, wykorzystującym śledzenie promieni, efekty wolumetryczne, uśrednione oświetlenie globalne i zdolnym odtworzyć takie zjawiska, jak ambient occlusion.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Linki do programu
bez Asystenta pobierania
Blender 2.92.0wersja stabilna (Mac)
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Liczba pobrań1 329
Data aktualizacji26 lut 2021
Rozmiar pliku180.22 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Blender ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDUzkYbW
bDUzkYcn