iOSGryLogiczne i karcianeBlocky 6
Blocky 6 ikona

Blocky 6version 1.2.5

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Blocky 6 to prosta, ale wykonana bardzo estetycznie i przede wszystkim wciągająca gra logiczna. Zabawa polega na układaniu kostek domina, ale w taki sposób, by jak najszybciej pozbyć się z planszy zbędnych elementów.

Początki przygody z grą Blocky 6 nie należą do łatwych. Potrzeba nieco czasu, aby zrozumieć, czego wymaga od nas scenariusz. W skrócie sens rozgrywki jest następujący: do zabawy dostajemy planszę o rozmiarach 6x6, złożoną z mniejszych kwadratów. Losowo otrzymujemy klocki, wyglądające jak zlepione z kilku kości do gry. Musimy je układać w taki sposób, aby stworzyć pionową lub poziomą linię, wtedy zniknie ona z planszy, a my zarobimy punkty. Trzeba jednak sporo pogłówkować, aby tak dopasować klocki, by nie marnować ruchów ani czasu.

Jeśli chodzi właśnie o czas, to twórcy Blocky 6 przygotowali kolejny haczyk z nim w roli głównej. Każdy nałożony na planszę klocek ma bowiem określony termin życia. Z każdym kolejnym ruchem będziemy widzieli, że liczby się zmniejszają, a gdy dojdą do zera, wówczas kostki do gry zamienią się w kamienie, których nie usunie linia w pionie lub w poziomie. To zaś mocno ograniczy nam ruchy i może zdarzyć się tak, że z dostępnych klocków nie będziemy już w stanie ułożyć żadnej nowej linii. Wtedy przygoda zacznie się od nowa.

W grze do pomocy mamy młotek oraz pędzel. Pierwsze z tych narzędzi pozwala skuć kamienie na planszy, ułatwiając nam dalsze ruchy. Z kolei pędzlem możemy wymalować puste pola tak, aby powstała na nich pionowa lub pionowa linia.

Gra jest dostępna za darmo i nie wyświetla reklam.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań49
Data aktualizacji9 paź 2016
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna (zakupy w aplikacji)
Blocky 6 ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)